Yaşam

Uzun Beyaz Bulut Ülkesi: Yeni Zelanda Gezi Rehberi 

Uzun Beyaz Bulut Ülkesi: Yeni Zelanda Gezi Rehberi! Yeni Zelanda gezi rehberi olarak tercih edeceğiniz yazımızda bulutlar ülkesini keşfe çıkmak ve yeni yerler keşfetmek çok kolay olacak.

Uzun Beyaz Bulut Ülkesi: Yeni Zelanda Gezi Rehberi ! Yeni Zelanda gezi rehberi birçok yere kolayca ulaşmanızı sağlayacak özellikleriyle dikkat çekmektedir. Beyaz Bulut ülkesi olarak adlandırılan bu ülkede, Avrupa kültürünün en güzel örneklerinden biri olarak Maori mirasının izleri bulunuyor.

1000 yıl önce Avustralya’nın güneydoğusunda Mori kanonları yerleşti. Doğayla baş başa bir tatil imkanı sunan bu bölgede son derece özel bir deneyim yaşayarak yeşilin ve gökyüzün birleştiği manzaraları seyredebilirsiniz.

1900’lerin başında yerlilerle girişilen mücadele sona erdi. Bunun sonrasında da bağımsızlığını ilan eden ülke, kadınlara oy verme hakkını da veren ilk ülke oldu.   Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit gibi film serilerinin birçok bölümüne de çekim mekanı olan bu ülke, Fiorland’daki gibi birçok özel manzara yakalayabileceğiniz konuma sahip.

Bu güzel ülkeyi keşfetmek için farklı deneyimler yaşayacağınız lokasyonları sizin için hazırladık. Fotoğraf makinenizi hazırlamayı kesinlikle unutmamalısınız!

Yeni yıla ilk giren bir ülkede mevsimlerin ve gece gündüzün değişimine tanıklık ederek ufkunuzu genişletebilirsiniz. Bize göre yaz mevsiminde kışın yaşayan bu güzel ülkenin doğa manzaraları ve kumsallarıyla kendinizi cennette hissedebilirsiniz.

Tongariro Doğal Parkı

Yeni Zelanda’nın ilk ulusal parkı olan bu bölgedeki aktif volkanlar ve özel göller son derece önemli. Birçok film burada çekildi ve bu yüzden bile birçok turistin akın akın gelmesi bahane oluyor. Film meraklılarının sık sık ziyaret ettiği bu park fotoğraf çekmeniz için çok ideal.

Milli Park içindeki Mahuia nehri gerçekten animasyon filmlerindeki efektleri aratmıyor. Özellikle kutsal kabul edilen birçok yeri dünyanın en güzel manzaralarını görmenizi sağlayacaktır. Birçok dini alan da bulunan bölge dünyanın karma olarak kabul edilen 28 kültürel mirasından biri olarak kabul edilir.

Auckland

En kalabalık şehir olan Auckland, kuzey bölgesinde yer alıyor. Gerçek bir metropol olan bölgede Kelebekler Vadisi, Büyük Mercan Adası, Auckland Müzesi, Botanik Bahçeleri ve Sky Tower gibi birçok yerin mutlaka görülmesi gerekiyor. Aynı zamanda bu bölgede bulunan sanat galerisi de görülesidir. Çünkü 16 binden fazla sanat eserinin sergilendiği bu alanı keyifle  gezebilirsiniz.

Botanik bahçeleri, gözlem evi, hayvanat bahçesi ve benzer birçok alan mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olarak biliniyor.

Abel Tasman Doğal Parkı

Ülkenin güney kesiminde bulunan ve teknelerle sıkça ziyaret edilen bu bölgede nadir kuş türlerini ve endemik bitkileri keşfetmek mümkün oluyor. Doğal bir yaşam alanı gözlemlemek isterseniz bu bölgeyi ziyaret ederek teknelerle keşfedebilirsiniz. Yeni Zelanda gezisi yapıp da buraya uğramayan çok az kişi vardır.

Yeni Zelanda Yeme İçme

Tam bir göçmen ülkesi olan Yeni Zelanda, çok kültürlü bir mutfak anlayışına sahiptir. Özellikle et ve iki çeşit sebzeden oluşan klasik menüleri vardır. Turşu da tercih edilen bu servis seçenekleri için et türü olarak koyun ve sığır türleri tercih edilmektedir.

Kaliteli şaraplar ve peynir çeşitleriyle dikkat çeken bu ülkede sokak lezzetleri de ilgi çekmektedir. Dünya mutfaklarından birçok örneğin bulunacağı bölgede sokak lezzetlerini genelde Asya Mutfağından deneyebilirsiniz.

Yeni Zelanda’ya Nasıl Gidilir?

Ne yazık ki Türkiye Yeni Zelanda ulaşım için direkt uçuşlar yoktur. Bu yüzden farklı ülkelerden aktarmalı olarak uçuş yapabilirsiniz. Biliyorsunuz ki bu ülke Güney Kutbu’nda bulunuyor. Yani kış ayları Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları oluyor. Bu mevsimlerde gidecekseniz sıcaklığın 14 derece olacağını bilmelisiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu