Dekorasyon

Evlere Romantik Hava Yaratmak

Bazen evlere romantik hava yaratmanın yolu yeni bir şey almaktansa eskileri sandıktan çıkarmak ve üzerinde biraz oynamakla gerçekleşiyor. Eğer, vintage aşığı iseniz, evinize de aynı tarzı kolayca yaşatabilirsiniz. Geçmişe yolculuk yapanlar için ideal bir yöntem olan eskilerden faydalanma kolaylığı ile ayrı bir hava yaşayabilirsiniz.

Tümden bir değişiklik arzulamayabilirsiniz, bunun yerine yuvarlak hatları olan zengin görünümlü mobilyaları evinizde yerleşime açabilirsiniz. Otuzlu, kırklı ve ellili yıllara kolayca yolculuk yapmanızı sağlayacak olan bu paha biçilmez ayrıntılar, evinize de yeni bir şıklık kazandıracaktır.

 

Evlere Romantik Hava Yaratmak
Evlere Romantik Hava Yaratmak

Vintage İle Evlere Romantik Hava Geliyor

Vintage dekorasyonu çerçevesinde kısa ayaklı büfeler tekrar hayatınıza girebilir, bunun yanı sıra kadife perdeler, keten örtüler, çiçekli desenler ve geometrik desene sahip eşyalar tekrar gündeminizde olabilir.

Yaşam alanınız olan evlere romantik hava katmak için ferforjeli tüm eşyaları kullanabilirsiniz. Renklerde pastelin ayrı bir zevkini yaşayabilir, vanilya tonlarında aydınlığı yakalayabilir ve evinizin her köşesine ayrı bir canlılık da katabilirsiniz.

Hayalciliğinizi kullanarak vintage frech tarzı evlere romantik hava katmak için ise ideal bir fark yaratırken, eski moda günlerini tekrar yaşayabilirsiniz.

Evlere Romantik Hava Yaratmak
Evlere Romantik Hava Yaratmak

Bilmeyenler için kısaca her zaman karıştırılan vintage ve Retro arasındaki ayrımdan da bahsetmeli biraz. Retro, eskiden moda olmuş bir akımın tekrar canlanması demek olurken, vintage ise belirli bir dönemde yani otuzlu, kırklı ve ellili yıllarda yaşanmış modanın geri dönmesi demektir. Büyüklerinizden kalmış bir koltuğun vintage olması için bir tasarımcıya ait olması gerekirken, aynı zamanda bir dönemi de işaret ediyor olması aranılan özelliktir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sevgilinize , eşinize , sevdiğinize romantik bir yemek masası hazırlamak biz bayanlar olarak çok hoşumuza gider özellikle de sevdiğimiz insanın o anki şaşırmış hali o anki gülümsemesini hiç bir şeye değişemeyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu