Gebelik

Gebelikte Evcil Hayvanlar

Hamile kalmanız evcil dostlarınızı barınaklara bırakmanız, sokağa terk etmeniz ya da bakacağını umduğunuz birine vermeniz gerektiği anlamına gelmez. Hamile kaldığınız için asla kedi ve köpeklerinizi terk etmeyin! Çünkü gebelikte evcil hayvanlar hamileliğin daha sorunsuz geçmesini sağlayabiliyor. Bu bilgi bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Çünkü evcil hayvanlar bulundukları ortama her daim pozitif bir enerji kazandırır.

Gebelikte Evcil Hayvanlar
Gebelikte Evcil Hayvanlar

Evcil Hayvanlar Bebeğinize Zarar Vermez, Aksine Faydalı Olur!

Bu pozitif enerji sizin daha az stres yaşamanıza hatta hamilelik boyunca hiç stres yaşamadan sağlıklı bir hamilelik geçirmenizi sağlar. Siz farkında olmasanız da stres bebeğinize zarar vermektedir. Bu nedenle hamilelik boyunca tüm kadınların en çok dikkat etmesi gereken husus stresten uzak durmalarıdır. Yabancı ülkelerin pek çoğunda hamilelikle birlikte yoğun bir stres yaşamaya başlayan kadınlara doktorları tarafından bir evcil hayvan edinmeleri önerisinde bulunduklarını hatırlatmak isteriz.

Tek yapmanız gereken gebelikte evcil hayvanlar endişesinden kurtulmanız olacaktır. Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde kedi veya köpeğinizi veterinere götürerek genel bir muayeneden geçirmeniz yeterlidir. Bulaşıcı bir hastalıkları olmadığı müddetçe evcil dostlarınızı hamile olmanız gerekçesi ile terk etmeniz gerekmez. Ayrıca evcil hayvanlardaki pek çok bulaşıcı hastalığın insanlara geçmediğini de belirtelim. Kısa bir tedavi ile onların bu hastalıktan kurtulmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Gebelikte Evcil Hayvanlar
Gebelikte Evcil Hayvanlar

Kedi ve köpeklerin salyalarında hastalık yapan maddelerin olduğu ise büyük bir şehir efsanesinden başka bir şey değildir. Aksine örneğin kedilerin tükürüklerinde doğal bir dezenfektan bulunur. Yaladıkları yeri tüm bakteri ve mikroplardan arındırdıklarını biliyor musunuz? Şehir efsanelerine aldırış etmeyin ve evcil dostlarınızı terk etmeyin!

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben hamileliğim boyunca evcil köpeğimle yaşadım ve hiç bir sorun yaşamadım aksine psikolojik olarak her zaman iyi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu