Gebelik

Gebelikte Bitkisel Çaylar – Şifalı Bitkiler

Hamilelik döneminde çok fazla ilaç kullanmak istemeyen kadınlar, tercihlerini bitkisel çaylar ya da şifalı bitkilerden yana kullanıyor. Bitkilerin bilinen pek çok faydası olsa da anne adaylarının bitki çayı dahil olmak üzere bitkisel içerikli ürünleri kullanırken dikkat etmesi gereken bazı şeyler bulunuyor. Aksi bir durumda ne kadar istenirse istensin fark etmez, bitkisel çaylardan istenildiği gibi fayda değil zarar elde edebileceklerdir.

Gebelikte Bitkisel Çaylar - Şifalı Bitkiler
Gebelikte Bitkisel Çaylar – Şifalı Bitkiler

 

Bitkisel Çaylar Nasıl Kullanılmalı?

 

Anne adayları bitkisel çaylar arasından seçim yapmadan önce bu çayların içerisinde olan maddelere dikkat etmeleri gerekiyor. Bazı bitkilerin içeriğinde bulunan maddeler erken doğum, düşük, rahimde aşırı kasılma gibi sorunlara neden olur. Bitkisel çaylar arasından seçim yapılırken kaliteli markaları tercih etmek gerekiyor. Tersi bir durumda çayların içindeki ilaç, böcek artığı, kurşun gibi maddeler anne ve bebeğe ciddi şekilde zarar verecektir.

Gebelikte Bitkisel Çaylar - Şifalı Bitkiler
Gebelikte Bitkisel Çaylar – Şifalı Bitkiler

 

Çay içmek anne adaylarının gebelik döneminde çok fazla yapmaması gereken şeylerden bir tanesi. Bundan dolayı hamilelik döneminde bitki çayı içilmek istendiği zaman aşırıya kaçmamak şartı ile tüketilmesi gerekiyor. Ayrıca ülkemizde olmayan ve bundan dolayı da içeriği bilinmeyen bitki çaylarının tüketilmesi de anne adaylarına zarar verecektir. Bunun yerine herkesin bildiği ve anne adaylarına fayda sağlayacak olan çaylar arasından seçim yapmaları büyük önem taşıyor. Böylece anne adayları kendileri ve bebekleri için en doğru çayları da seçmiş olacaklar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hamilelik biz kadınlar için en önemli hususlardan birisi. o yüzden dikkat etmemiz gereken çok şeyler var. Beslenmemizi doğal şeylerle yapmamız gerekiyor. Mesela bitkisel çaylar içerek kendimizi rahatlatabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu