Dekorasyon

Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri ile Balkonlar Rengarenk

Küçük balkon dekorasyonu fikirleri ile balkonlar rengarenk balkonlar genellikle evin ek unsurlarının ve kombinin yerleştirildiği yerler olarak kullanılmaktadır.

Küçük balkon dekorasyonu evimizin bir parçası olarak dekore edilebileceği fikri son zamanlarda daha yaygın hale geldi. Balkon dekorasyonu denilince ilk akla gelen annelerimizin balkonda balkondaki beyaz plastik sandalyeler ve yetiştirdiği çiçeklerdir. Bu yanlış bir algı olsa da balkonların küçük olmasından dolayı dekorasyona uygun olmadığı yönünde bir görüş var.

Balkon Dekorasyonu İçin Çiçekleri Bolca Kullanın

Balkonlarınız için farklı balkon dekorasyon fikirleri arasında en uygulanabilir olanı hemen hemen tüm kadınların sevdiği ve birlikte vakit geçirdiği canlı çiçekler ve bitkilerdir. Balkonunuzu çiçeklerle süsleyecekseniz, Yeşil balkonlar için kesinlikle tavsiye ettiğim bitki sarmaşıktır. Yukarıdan aşağıya bağlayacağınız bir iple bile balkonda sizi güneşten koruyacak bir gölgelik yapabilirsiniz. Sınırların ötesine geçmek istiyorsanız ikinci görseldeki gibi çok şık bir balkonu sarmaşıklarla süsleyebilirsiniz. Son olarak bir duvar seçip o duvara saksılarla asabilirsiniz. Dilerseniz bu saksıları farklı renklere boyayabilir, sıra dışı bir görünüm ve rengarenk bir balkon tasarımı oluşturabilirsiniz.

Küçük Mobilya Ve Kilimleri De Unutmamalısınız

Küçük balkonları dekore ederken balkonlar mevcut yapıları ile küçük olduğu için bu alanlarda küçük mobilyalar kullanabilirsiniz. Balkonunuzun zemini için çok beğeneceğiniz bir ürün olan halılar son zamanlarda oldukça popüler. Balkonu süsleyeceğiniz ve zeminin dar ve uzun olduğu için halı veya koridor bu alanlar için harika olacaktır, bu nedenle halı bu alan için çok uygun bir zemin kaplama ürünüdür. Aslında ona kilim demek onlara biraz haksızlık olur. Kilimler, antik çağlardan günümüze kadar uzanan tarihi mirasımızdır. Kilim motifleri ve anlamları, işlendikleri bölgeye göre farklı anlamlar ifade etmekle birlikte Türkiye genelinde kullanılan ortak motiflere sahiptir.

Balkonunuzun zemini için çok beğeneceğiniz bir ürün olan kilimler son zamanlarda oldukça popüler. Balkonu dekore edeceksiniz ve zeminin bölümü dar ve uzun olduğu için halı veya koridor bu alanlar için harika olacağından halı bu alan için çok uygun bir zemin kaplama ürünüdür. Aslında ona kilim demek onlara biraz haksızlık olur. Kilimler, antik çağlardan günümüze kadar uzanan tarihi mirasımızdır. Kilim motifleri ve anlamları, işlendikleri bölgeye göre farklı anlamlar ifade etmekle birlikte Türkiye genelinde kullanılan ortak motiflere sahiptir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu