Güzellik

Siyah Noktalar İçin Jelatin Maskesi Tarifi

Siyah Noktalar İçin Jelatin Maskesi Tarifi nedir? Jelatinli Sivilce Maskesi Yüz, burun, çene ve yanaklarda sık görülen ve T bölgesi olarak da adlandırılan sivilceler vücudun birçok bölgesinde ortaya çıkabilir.

Siyah Noktalar İçin Jelatin Maskesi Tarifi nedir? Jelatin maskeler genellikle cilt çevresinde toz ve kir toplayarak siyah noktalara neden olur. Bu lekelerin çoğalmasının ana nedenlerinden biri hava kirliliğidir. Aynı zamanda hormonal dengesizlikler ve hijyene dikkat edilmemesi siyah noktalara neden olabilir.

Siyah noktalar cildin gözeneklerini tıkayarak yağ ve ölü derinin birikmesine neden olur ve bu da cildinizin görünümünü olumsuz etkiler. Ancak cildinizdeki siyah noktaları yok edecek, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacak birçok yöntem vardır. Jelatin maske, siyah noktaların cilde zarar vermeden yok edilmesine yardımcı olan pratik bir yöntemdir. Peki jöle siyah nokta maskesi nasıl yapılır?

Jelatin ve süt maskesi, siyah noktaların ve ölü derilerin ciltten atılmasına yardımcı olur. Jelatinin sıkılaştırıcı ve temizleyici özelliği gözeneklerdeki kiri temizler. Düzenli olarak uygulamak cildinizi nemlendirecek ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Malzemeler

2 yemek kaşığı toz jelatin

4 yemek kaşığı süt

Hazırlanması

Jelatin tozunu bir kaseye koyun ve 4 yemek kaşığı süt ekleyin ve mikrodalgaya koyun. Hazırladığınız karışımı 10-15 dakika ısıtın. Soğuduktan sonra siyah nokta olan bölgelere konsantre olarak uygulayın. Daha sonra 40 dakika kurumasını bekleyin ve kenarlardan başlayın ve içeriye doğru ilerleyin. Haftada 2-3 kez uygulayarak siyah noktalarınızı kökünden kurutun.

Jelatin Maskesi İçin İpuçları

Kullandığınız tüm malzemeler taze olmalıdır. Maskeyi temiz cilde uygulayın. Maskeyi uygularken bir fırça kullanın. Maskeyi çıkarırken, süte veya bitki çayına batırılmış bir pamuk topunun yardımını alın.

DİKKAT: Maskeyi cildinizde uzun süre bırakmayınız. Tarçın etkisiyle cildiniz hafif yanacaktır. Kuru ise, hemen soymaya başlayın. Maskeyi çıkardıktan sonra cildiniz kızarır. Bu kızarıklıktan korkmayın 1-2 saat içinde geçer. (Önemli bir toplantınız, özel bir gününüz vs. varsa bu maskeyi o saatlerde uygulamayın. Kimse yüzü kızaran insanların karşısına çıkmak istemez). Ciltteki kızarıklık açık tenlilerde ve maskeyi ilk kez deneyenlerde daha belirgindir ancak koyu tenli kişilerde o kadar belirgin değildir. Bu kızarıklığın daha hızlı geçmesi için buz torbası veya soğuk su dolu bir havlu uygulayabilirsiniz.

Hassas bir cildiniz varsa tarçınlı jöle maskesi uygulamamalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu