Güzellik

Tüylerden Tamamen Kurtulmak Mümkün Müdür?

Tüylerden Tamamen Kurtulmak Mümkün Mü? Özellikle kadınların kabusu haline gelen vücutta tüy çıkması nasıl engellenir, tüyleri azaltan yöntemler nelerdir gibi cevapları merak edilen sorulara yanıt verelim.

Tüylerden Tamamen Kurtulmak Mümkün Mü? sorusu cilt bakımına önem veren her kadının cevabını merak ettiği sorular arasında. İstenmeyen tüylerden ağda ve lazer uygulaması gibi bilinen yöntemlerle kurtulmak mümkün olabiliyor. Ağda yöntemi ile yok edilen tüyler vücutta tekrar çıkıyor. Bunun yanında ağda yöntemi kıl köklerinin beslenmesine, güçlenmesine ve dolayısıyla tüylerin daha hızlı ve gür çıkmasına neden olabiliyor. Fakat iyi bir lazer uygulaması yöntemi ile tüylerin yeniden çıkması engellenebiliyor.

Lazer Uygulaması İle Tüylerden Tamamen Kurtulmak Mümkün Mü?

Günümüzde oldukça yaygın olan ve hala geliştirilmeye devam eden lazer uygulaması ile tüylerden kökünden kurtulmak mümkün. Ancak lazer uygulaması ince tüyler üstünde fazla bir etkiye sahip değil. Hatta bazı durumlarda lazer işleminin yanlış uygulanmasıyla tüylenme artabiliyor. İki çeşit lazer uygulaması yaygın olarak biliniyor. Bunlar; Buz lazer ve ütüleme yöntemi. Lazer uygulamaları tüylerden kurtulmak için etkili bir yöntem olsa da bu durum kişilerin cilt tiplerine göre farklılıklar gösteriyor. Bu nedenle lazer uygulaması işlemi yapılmadan önce vücutta herhangi bir hormon bozukluğu sorunu olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü bazı hormon bozuklukları lazer uygulamasının etkili olmamasına neden oluyor.

Evde Doğal Yöntemlerle Tüy Çıkması Engellenebilir Mi?

Evde doğal yöntemlerle tüylenmeyi engellemek için bazı karışımlar hazırlanabilir. Bu karışımlar yapılan iyi bir ağda işleminden sonra tüy çıkmasına engel olmak için vücuda uygulanabilir. Bu doğal ve etkili karışımı hazırlamak için; Bir çay bardağı karbonat ve bir çay bardağı kahve telvesi gerekli. Bu iki malzeme iyice karıştırılarak ağda sonrasında cilde uygulanıyor. Bu karışım sayesinde kıl kökleri zayıflayarak tüyler inceliyor ve tüylenmenin daha geç olması sağlanıyor.

Nane Çayı Uygulaması

Vücudun yüksek miktarda ürettiği androjen hormonunun fazla tüylenmeye sebep olduğu görülmüştür. Aşırı tüylenmeye etkili bir çözüm olarak da nane çayı öneriliyor. Nane çayının horman seviyelerini düzenlemeye yardımcı olduğu ve vücut tüylenmesini azalttığı biliniyor. Bir bardak kaynar su ile bir tatlı kaşığı nane karıştırılarak 10 dk kadar demlenmeye bırakıldıktan sonra içilir. Bu çayın 2 hafta boyunca günde 2 bardak tüketilmesi etkili olması açısından önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu