Güzellik

Kendi Yüz Maskenizi Kendiniz Hazırlayın!

Kendi Yüz Maskenizi Kendiniz Hazırlayın! Kendi yüz maskeni kendin hazırlamak ister misin? Evde doğal yüz maskesi nasıl hazırlanır gibi soruların cevaplarını cilt bakımı meraklılarına vereceğiz.

Kendi yüz maskeni kendin hazırlamak istersen vereceğimiz tariflere göz atmanı öneriyoruz. Cilt ve yüz güzelliği oldukça önemli. Kışın soğuktan tahriş olan, yazın güneşten etkilenen yüzümüzü, düzenli maskeler yaparak dış etkenlerden koruyabiliriz. Ayrıca zamanla kırışıklıklar oluşmaya başlayan yüz için özel maskeler bulunur. Bunların yanında sivilce, akne ve siyah noktalarda etkili ve yüz üzerinde bulunan gözenekleri sıkılaştırmak için ayrı ayrı birçok yüz bakım maskesi de bulunur.

Yüz bakım maskeleri, hemen hemen her cilt bakım ürününde olduğu gibi özellikle kadınların çok fazla dikkatini çekmekte. Düzenli aralıklarla yüze yapılan maskeler, cildin kaybettiği nemi ve parlaklığı yeniden kazanmasında oldukça etkilidir.

Her Cilt Tipine Uygun Farklı Yüz Maskesi!

Her insanın cilt tipi özellikleri farklıdır. Bu nedenle cilt tipinizi tam bilmeden herhangi bir yüz maskesi kullanmamalısınız. Duyduğunuz ya da gördüğünüz her karışımı uygulamak, cilt üzerinde tahrişler oluşmasına veya karışım içinde bulunan bir maddeden dolayı alerjiye neden olabilir. Uygulayacağınız yüz maskesini seçmeden önce, cilt tipinizi iyi analiz etmeniz gerekir.

Pratik Olarak Hazırlanabilecek Yüz Maskeleri

Evde rahatlıkla ve pratik olarak hazırlayabileceğiniz yüz maskesi tarifleri vereceğiz;

Nane Yağlı Kil Maskesi

4-5 yemek kaşığı suda erittiğiniz 2 yemek kaşığı kile, 2-3 damla nane yağını ekleyin. Karıştırarak koyu bir kıvam elde edin. Yüzünüzde kuruduktan sonra ılık suyla durulayın. Bu maske karışımı yüzde sivilce sorunu yaşayanlara önerilir.

Muz Maskesi

Kuru ciltler için önerilen bu maskeyi, tek bir malzeme ile yapmak mümkün. Bir adet muz püre haline getirilerek yüze uygulanır ve 10-20 dk bekletilir. Sonrasında suyla yıkayıp bir havlu yardımıyla havluyu cildinize nazikçe kurulayın.

Nar ve Bal Maskesi

Yağlı ve karma ciltler için önerilen bu maskeyi cildi ölü deriden arındırmak ve canlandırmak için kullanabilirsiniz. Bu yüz maskesi, 2 yemek kaşığı nar, 1 su bardağı çiğ yulaf ve 2 yemek kaşığı bal ile hazırlanıyor. Bu karışımı masaj yaparak yüzünüze uygulayın. 3 dk kadar beklettikten sonra ılık su ile güzelce yıkayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu