Yaşam

4 Adımda Emziren Anne Beslenmesi Nasıl Olmalıdır?

4 Adımda Emziren Anne Beslenmesi Nasıl Olmalıdır? 4 adımda emziren anne beslenmesi birçok anne adayının kilo kontrolünü de sağlamasına yardımcı olacaktır.

4 adımda emziren anne beslenmesi annelerin hamilelik kilolarından kurtulmaları konusunda da yardımcı olmaktadır. Gebelik dönemindeki birçok anne adayının beslenmesini önemsemeden kilo alması boş kalorileri almaya neden olmaktadır. Bu durumu engellemek için hamilelik sonrasına ertelenen beslenme düzenini oluşturmak için en ideal süreç emzirme dönemidir.

Emziren anne kalori harcar. Her süt veriminde kalori harcanmakta ve metabolizma hızlanmaktadır. Bu durumu kontrol altında tutmak için bebeğin sağlıklı beslenmesi için annenin de sağlıklı beslenmesi gerekir. Ceviz, fındık, et ürünleri ve bol sıvı tüketimi beslenmenin en önemli temel taşlarıdır. Bununla birlikte 4 önemli adım, beslenmenizi ve fitliğinizi destekleyecektir.

Dengeli Öğünler Alın

Genelde emziren anne beslenmesi ekstra alınan kalorilerin abartılmasıyla yanlış anlaşılır. Bu durumda ekstra ürünler kullanmak yerine sağlıklı ve dengeli beslenmeyi teşvik eden öğünler tercih etmelisiniz. Yani bir dilim pasta yerine, bir avuç kuruyemiş tercih etmeniz sütünüzün verimi ve kilo kontrolünüz açısından son derece önemli olacaktır.

Stres Yapmayın

Anne sütü her şeyden etkilenir. Stresli olmanız sütünüzün kalitesini azaltacaktır. Bu yüzden mutlaka düzenli ve dengeli beslenmeyi tercih ederek, hayat standartlarınızı normalleştirin. Paketli gıdalardan uzak durun ve strese neden olan her türlü etkeni hayatınızdan çıkarın.

Bol Sıvı Tüketin

Emziren anne diyetleri konusunda bilinçsiz beslenme önerilerinden kaçının. Bol bol su başta olmak üzere sıvı tüketin. Rezene, anne çayları, sütü arttırıcı bitki çayları gibi birçok değişik çay çeşidini tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte detoks içecekleri de sütünüzü arttıracaktır. Ancak hazır meyve suları ve şekerli, gazlı içecekleri tercih etmemeniz uygun olacaktır.

Düzenli Emzirin

Birçok kişi için emzirme dönemi, beslenme alışkanlıklarının değişmesine neden olmaktadır. Emzirme döneminde beslenme son derece önemlidir. Ancak abartıya kaçılmaması oldukça önemlidir. Şekerli ve tatlı besinlerden mümkün olduğunca uzak durmanız ve doğal beslenme tekniklerini tercih etmeniz gerekmektedir. Bu yüzden beslenme önerileri konusunda bir diyetisyenden yardım alarak, ilerlemeyi deneyebilirsiniz. Aksi halde sütünüzün kalitesini bozacak besinler gündeme gelebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu