Yaşam

Duygusal İniş Çıkışlarda Beslenmeye Dikkat!

Duygusal İniş Çıkışlarda Beslenmeye Dikkat! Duygusal zamanlarınızın olduğu zamanlarda genel olarak insanlar kendilerini buzdolabının önünde bulurlar. Hal böyle olunca da normal şartlar içerisinde dikkat edilmesi gerekir. Buna göre duygusal inişli ve çıkışlı olduğunuz vakitlerinizde kilo almamak için gayret göstermeli, yemek yeme durumunuza dikkat etmeniz gerekecektir. Peki bu süreçte nelere dikkat edilmeli, ne yapılmalı?

Duygusal İniş Çıkışlarda Beslenmeye Dikkat! Uzman açıklamalarına göre, insanların duygusal zamanları içerisinde karnı doyurmak için eğil, duyguları doyurmak adına beslenme gereksinimi duyduğu belirtilir. Buna göre yemek yeme alışkanlıklarınızda duygusal anlarınız için biraz daha dikkat etmeniz gerektiği belirtilir. İnsanların yaşamlarında genel olarak duygusal anları içerisinde yemek yeme durumlarından birisi de teselli dediğimiz yemeklerdir. Teselli yemekler yüzünden kilo alabilme riski çok fazladır. Buna dikkat ederek kilolarınızda değişikliğin olmamasını sağlamanız gerekecektir. Bizde bu yazımızda duygusal iniş çıkışların yaşandığı süreçte nasıl beslenilmeli, nelere dikkat edilmeli ele aldık. İşte detaylar yazımızda..

Kilo almamak için yalnızken beslenmeye dikkat!

Yalnız olduğunuzda genel olarak yediğiniz besin türleri olan cips, çikolata ya da bisküvi gibi türlerin tamamı birer karbonhidrat besinlerdir. Bu nedenle bunların her biriyle alacağınız karbonhidratların tamamı ise size kilo olarak dönüş yapar. Kilo almamak için bunların her birine dikkat etmeniz gerekecektir. Bu gibi durumlara dikkat ederek kilo almamayı başarabilirsiniz. Cicim ayları denilen ilk tanışma evresinden sonra güzel geçen zamanlarda da yine insanlar, keyifle zaman geçirebilmek adına yemek yemekte olup bununla beraber bolluk, rahatlık içerisinde dolaşmaktadırlar. Hal böyle olunca da besinlere dikkat edilmesi gerekir ve buna göre beslenme ile beraber dikkatli davranılması istenir. Son olarak evlilik dönemlerinde de kilo alan çiftlere bakıldığında, daha sağlıklı ve düzenli bir besleniş tarzı olduğundan dolayı akşam yemeklerinde ki saatler geç saatlerde olabilir ya da çeşitli besinler içerisinde olabilir. Hal böyle olunca da ister istemez kilo alınabilir. Tabi ki geç saatlerde yapılan yemeklerle beraber tatlı, meyve gibi yiyecekler de TV karşısında tüketildiğinden her biri kilo aldıracaktır. Bunlara da dikkat edilmesi gerekir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu