Yaşam

Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır, Şartları Nelerdir?

Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır, Şartları Nelerdir? Bireysel Emeklilik Sistemi ile her ay ödenen katkı paylarının yüzde 25’ine tekabül eden tutar devlet BES hesabına yatırılır.

Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır, Şartları Nelerdir? BES yani Bireysel Emeklilik Sistemi her an iptal edilebilir. Bu işlem bankalar veya sigorta şirketleri aracılığıyla gerçekleştirilir. Bireysel Emeklilik Sistemi’ne başvurduğunuz banka veya sigorta şirketi ile görüşerek sigortanızı iptal edebilirsiniz.

Bes Nasıl İptal Edilir?

Bireysel emekliliğin iptali, şirketin iptal koşullarına göre değişiklik göstermektedir. İptal işlemi telefon, sms veya müşteri hizmetlerinden aranarak başlatılabilir. BES’inizi nasıl iptal edeceğinizi öğrenmek için sisteme girdiğiniz firma bilgilerini doğrudan veya resmi web sitesinden öğrenmenizde fayda var.

BES iptali için telefon ve sms bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Akbank Avivasa BES İptali

Akbank Avivasa, bireysel emeklilik iptali için formu doldurarak başvurabilir. Veya 444 11 11 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

ING Bank BES İptali

ING Bank BES İptal için 444 1 666’yı arayarak iptal talebinizi bankaya bildirebilirsiniz. Dilerseniz 0850 222 97 00 numaralı telefondan da bireysel emeklilik iptal başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası BES İptali

Ziraat Bankası BES iptali için Ziraat Emeklilik Çağrı Merkezi’nden 0850 222 97 00’ı arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası BES İptal

Garanti Bankası BES iptal işlemi için internet şubesi veya mobil şubeye girerek “sözleşmeden ayrılma” bölümünden BES iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz BES’i 444 0 336’dan da iptal edebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası BES İptali

Yapı Kredi Bankası BES iptali için 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi Emeklilik Müşteri Hizmetleri’ni arayarak BES iptal başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi BES’in İptali

Yapı Kredi Bes iptali için 0850 222 0 444 Yapı Kredi Emeklilik Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.

Denizbank BES İptali

Denizbank BES iptal işlemi için 0850 222 0 800’ü arayarak BES iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank BES İptali

Halkbank Bes iptali için SMS yöntemini seçebilirsiniz. BES iptali için büyük harflerle “bırak” yazıp boşluk bırakın, T.C. Kimlik numaranızı yazıp 2560’a göndererek BES’i iptal edebilirsiniz.

444 44 00 numaralı telefonu arayarak da BES’i iptal edebilirsiniz.

Vakıfbank BES İptali

Vakıfbank BES iptali için 0850 222 0 400 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

İş Bankası İptali (Anadolu Hayat Emeklilik) BES

İş Bankası (Anadolu Hayat Emeklilik) BES iptali için 0850 724 55 00 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu