Diyet

Karın Yağlarını Eritmenin Yolları Nelerdir?

Karın Yağlarını Eritmenin Yolları Nelerdir? Karın yağları erimesi için farklı yöntemleri görmek mümkündür. Ancak öncelikle bu bölgede yer alan yağların en zor eriyen yağlar olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani karın bölgesinde bulunan yağlar en kolay oluşan ve en zor giden yağlardır. Sadece beslenme değişikliği değil hareket düzeni de getirilmelidir.

Karın Yağlarını Eritmenin Yolları Nelerdir? Karın çevresinde oluşan yağlar hemen herkesin şikayetçi olduğu bir durumdur. Bazı günlük alışkanlıkları değiştirerek bu yağlardan kurtulmak elbette mümkündür. Nasıl mı? İşte karın yağrını eritmenin yolları hakkında merak edilen detaylar yazımızda..

Beslenmede Karın Eriten Öneriler

Beslenmede metabolizma hızlandıran ve yağları kolay parçalayan yiyeceklere yönelmek son derece önemlidir. Örneğin tarçın, çörek otu gibi baharatlar, kırmızıbiber, lahana, en iyi sonuç veren takviyelerdendir.  Ayrıca bazı bitki çayları, yeşil çay, zencefil ve limon, tarçın suyu da yağların hızlı yanmasına etki eder. Yoğurt ve çörek otu karışımı, yoğurt ve limon suyu karışımı, ılık limonu su da bunda etkili olan diğer takviyelerdir. Ancak burada önemli olan ayrım tek başına bunları imek çok sınırlı fayda eder. Ek olarak beslenmede diğer vücuda alınan yiyeceklere dikkat edilmesi, olabildiğince hareket çoğaltılması gerekir.

Metabolizmayı Hızlandıran Hareketler

Göbek karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için kardiyo hareketleri ve sonrasında göbek bölümü çalıştıran hareketler etkili olacaktır. Örneğin ip atlamak, bisiklet sürmek, tempolu uzun yürüyüşler,  tempo değiştirerek koşu, dağa tırmanma hareketi,  başlıca metabolizma hızlandırıcı hareketlerdir.  Yani düzenli spor yapmak için sadece spor salonlarıyla sınırlı kalmamak gerekir.  Evde parkta sokakta, ormanlık alanlarda deniz kenarında ya da temiz hava olan her yerde spor yapılabilir.  Önemli olan önceden ısınma hareketleri yaparak spora başlamak, en son esneme hareketleri ile bitirmek ve kas şekillendirici ağırlık temin edilebiliyorsa bununla düzenli çalışma yapmaktır. Ayrıca aşamalı şekilde performansı artırarak spor yapmak, birkaç haftada bir değişik program ayarlamak,  kilo kaybı olmasından belli bir süre sonra arada metabolizmayı şaşırtmak gibi ayrıntılara dikkat etmek gerekir. İnternette genel araştırma yaparak bile bilgi edinebilirsiniz. Beslenme için uzmana görünmek daha sağlıklıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu