Ekonomi

Borç Kapatmak için Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Borç Kapatmak için Kredi Veren Bankalar hangileridir? Borç kapatma kredisi bugün birçok kişinin bu alanda rahatlamasına yardımcı olan kredilerdir.

Borç Kapatmak için Kredi Veren Bankalar hangileridir? Borç kapatma kredisi kapsamında ön plana bazı bankalar çıkar.

Bireysel ihtiyaç kredisi çekiminde kredi notuna göre çekim gerçekleşirken, konut kredilerine yönelik çekimlerde evin tapusuna göre kredi çekilebilir. Hisseli tapu içinde kredi çekilirken teminat gösterimi kişiye aittir. Bu konu ise evini satmak isteyen vatandaşları ilgilendirir. Bu noktada yapılan işlem bankaya sunulan teminattır. Yani bankaya sunulmak istenen tapu evini satmak isteyene ait olmalıdır.

Kredi Çekme için Şartlar

Öncelikle kefil lazımdır. Eğer hisseli tapu ile kredi talep dilecekse bir kefilin olması önem taşır. Diğer bir şart ise tapudaki hisseyi bölmektir. Tapunun tamamen bir kişinin üzerine olması daha avantajlıdır. Parçalı arazinin eşit parsellere bölünerek tapulaştırılması ile şart yerine getirilmiş olacaktır.

Kredi Veren Ziraat Bankası

Ziraat bankası borç kredisi adı altında ihtiyaç ve konut kredisi sunmaktadır. Kredi üzerine eğer ipotek gösterilirse rahat bir şekilde kredi alınabilir. Ziraat bankası ile konut kredisi çekmek istiyorsanız eğer genel konut kredisi şartları yerine getirilmelidir. Bunun için;

  • Kredi notu ve sicil durumu temiz olmalıdır.
  • 18 yaşı doldurulmalıdır.
  • C. kimlik kartı gereklidir.
  • Kredi notu ortalama bir seviyede olmalıdır.

Ayrıca ziraat bankası krediye en rahat başvuran bankalardan biridir. Ayrıca ziraat bankası ile başvurularda ipotek edilen evin yaklaşık olarak % 80’lik kısmı karşılanmalıdır.

Denizbank İle Kredi Almak

Herhangi bir tapunuz eğer teke düşürülürse ya da kefil gösterilirse Denizbank ile anında ihtiyaç kredisi alınabilir. Banka tarafından belirlenen şartların da sağlanması ile kredi alma ihtiyacı gerçekleşmiş olacaktır. Şubeye uğrayarak bunun üzerine üzerine kredi çekme işlemi gerçekleşebilir.

Vakıfbank İle Kredi Almak

Vakıfbank ile de kredi almak için kefil olması şartı gerekir. Kefil ile birlikte kredi anında gerçekleşir. Hissedarların tapuya kefil olması ile beraber Vakıfbank aracılığı ile alınabilir. Vakıfbank kredi başvurusu esnasında tarafınızdan farklı bir konut ipoteği istenir. Bu bir kriterdir. Bununla beraber sicilin çok düzgün olması önem taşır. Bu durum da bir koşul olarak vatandaşların karşısına çıkmaktadır. Tüm bunların gerçekleşmesi ile borç kredisi almak üzerine konut kredisi çekilebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu