Moda

Hamile Kıyafeti Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Hamile Kıyafeti Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Hamile kıyafeti artık vücudunuzu bir kişiyle daha paylaştığınıza göre eski kıyafetleriniz ikinizi de sarmaya yetmeyebilir.

Hamile Kıyafeti Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Hamilelik sırasında, göbeğinizi ‘gizlemek’ veya ‘özellikle ortaya çıkarmak’ gibi amaçsız bir amaç için değilse, oldukça şaşırtıcı ve keyifli bir süreç olabilir. Ama son zamanlarda çokça duyduğumuz “hamileyken yeni bir şey almayın ve bol eski kıyafetlerle geçinin” tabiri bana oldukça uzak bir şehir efsanesi gibi geliyor.

1- Hamile Olduğunuzu Duyar Duymaz Alışverişe Çıkmayın!

Hamileliğiniz boyunca vücudunuz sürekli değişecek, dününüz ve bugününüz birbirinden farklı olacaktır. Bu nedenle, ilk alışverişinizi stoklamak yerine, her değiştirdiğinizde birkaç parça kıyafet almayı deneyin.

2- Kumaş Seçimine Dikkat Edin!

Hamileliğinizle birlikte vücut sıcaklığınız normalden yaklaşık 1 derece daha yüksek olacaktır. Bu yüzden çabuk kasılır, sık sık terler.

3-Hamile Çorapları Hayatınızı Kurtaracak!

Hamile çorapları, her hamile kadının dolabında olması gereken hayat kurtaran giysilerden biridir. Bir tunik, t-shirt, gömlek, kazak, aklınıza gelebilecek her türlü üst ile kombinlendiği anda mükemmel bir uyum sağlayan hamile taytları giyebilir, hayatınızın her döneminde rahatça yürüyebilirsiniz.

4- Hamileler De Pantolon Giyer!

Hamilelikte pantolon giymekte zorlanabilirsiniz. Ancak rahatınız için özel olarak yapılmış hamile pantolonları var.

5- Likralı Kıyafetleri Tercih Edin

Likra genişletilip açılabilen bir kumaştır. Karnınızı bol giysilerle saklamak yerine likralı kumaşlardan yapılmış hamile elbiseleri ve hamile bornozları tercih edebilirsiniz.

6- Kışın Kat Kat Giyinmek

Dediğimiz gibi vücut ısınız normalin üzerinde olacağından, soğuktan korkarak üst üste giydiğiniz giysiler soğuk havalarda sizi terletebilir ve sonrasında daha üşümenize ve dolayısıyla üşümenize neden olabilir.

7- Tek Parça Takımları Deneyin

Özellikle yaz aylarında verimli tek parça kıyafetler tercih etmek, kendinizi oldukça rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Kısa ya da uzun hamile elbiseleri yaz aylarında ter dökmeden rahat yürüyüşler yapmanıza yardımcı olacaktır.

8- Ayakkabı Seçimine Dikkat Edin!

İşte geliyoruz hamile kadınların göbek deliğinden sonra kanayan yarasına! Neredeyse karnınızla orantılı olarak şişen ayaklarınızın size nasıl sorun çıkardığını tahmin ediyoruz.

9- Hamile İç Çamaşırları Da Özen İster!

Hamilelik döneminde süt üretimine hazırlanan göğüsleriniz yavaş yavaş şişip büyüyecek ve bu büyüme hassasiyet getirecektir.

10- Giysilerini Sakla!

Doğumdan hemen sonra eski bedeninize dönmek mümkün olmayabilir. Özellikle sezaryen yaptırdıysanız, doğumdan sonra kilo vermeniz daha zor olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu