Teknoloji

Telefonda Kaybolan Emojiler Nasıl Geri Döndürülür?

Telefonda Kaybolan Emojiler Nasıl Geri Döndürülür? Telefonunuzda emoji sorunu ile karşılaşıyorsanız bu konuda neler yapabileceğinize dair birkaç ipucunu sizlere sunabiliriz.

Telefonda kaybolan emoji sorunu nasıl çözülür? 2021 yılında telefonlarda emoji kullanımı daha da arttı. Artık akıllı cihazlarda yüzlerce Emojiyi mesajlarınızda kullanabilirsiniz. Bazu telefon kullanıcıları emojiler konusunda problem yaşayabiliyor. Bazı işletim sistemlerinin de emojileri desteklememesi de sorunları tetikleyebiliyor. Her marka telefon için emoji sorunuyla karşılaşabilirsiniz.

Teleofonlar üzerinde emojileri görüntüleme de sorun yaşıyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Telefonunuzun hangi emojileri desteklediğini öğrenmek için emoji araması yapabilirsiniz. Telefonunuz emojileri görüntülüyorsa herhangi bir sorun yaşamazsınız. İnternet üzerinde aradığınız emoji simgelerini görebiliyorsanız ve telefonunuzda emoji yerine boş kutular yer alıyorsa üçüncü parti yazılımlardan destek alabilirsiniz.

Emoji Klavyesini Etkin Hale Getirme

Emoji klavyesi nasıl etkin hale getirilir? Emojileri görebiliyor ancak yazarken klavyede bulamıyorsanız, uygulamayı değiştirmeniz gerekir. Android sürümleri sadece kendileri ile uyumlu klavyeleri destekler. Uyumlu klavyeyi indirdikten sonra varsayılan klavye olarak ayarlayabilir ve emojileri kullanabilirsiniz. Telefon klavyeleri kullanırken güvenlik konusunda dikkat etmeniz gerekir. Güvenilmez uygulamalar kişisel bilgilerinizin paylaşılmasına neden olabilir. Android işletim sistemleri için güvenilir klavyelerin başında Google Keyboard gelmektedir. Bu uygulamayı Google Play mağazasından kolayca indirebilirsiniz. Klavyeyi varsayılan olarak yapmak için Ayarlar > Dil ve Giriş > Varsayılan seçeneklerinden seçim yapabilirsiniz.

Emoji Klavyesini Kullanma

Akıllı telefonlarınızda emojiyi görüntüledikten sonra, etkin hale getirmek için klavyede özel simgeyi aktif hale getirmelisiniz. Emoji okuyabilen bir cihazınız bulunmuyorsa üçüncü taraf klavye indirebilirsiniz. Swype ve SwiftKey ücretsiz klavyeleri emojilerin sağlıklı bir şekilde kullanılmasını sağlayabilir. Bu klavyeleri Google Play Store’dan kolayca indirebilirsiniz.

Üçüncü Taraf Mesajlaşma Uygulaması Kullanma

Üst tarafta yaptığınız işlemlerine yaramazsa emojileri okuyabilen üçüncü taraf mesajlaşma uygulamasını kullanmanız gerekir. WhatsApp en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulama yoluyla emojileri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

iOS kullanıcıları emoji konusunda çok fazla zorluk çıkarmıyor. Apple emojileri de güncelleyerek yeniden kullanma sunuyor. Fakat Android cihazlarında bu sorun sıklıkla ortaya çıkabiliyor. Telefonlarınızda emojileri kullanmadan önce mutlaka akıllı cihazların bu görselleri destekleyip desteklemediğine bakmanız gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu