Dekorasyon

Bebek Odası Nasıl Dekore Edilir

Bebek odası nasıl dekore edilir sorusu özellikle yeni bebekleri olacak kişiler için son derece önemlidir. Bebekler belli bir süre boyunca kullanacakları odada güvenli ve sağlıklı şekilde kalabilmelidir. Bunun olması için doğru eşya seçimine önem vermek gerekir. Yani dekorasyonda sadece belirli birtakım markalara ait popüler ürünleri almak zorunda olmadığınızı belirtmek gerekiyor. Doğru malzemeden üretilen ekonomik ürünleri görmek mümkün.

Kafanızda Önceden Odayı Tasarlayın

Bebek odasında uzun vadede kullanım için nasıl bir tasarım olacağına önce kendiniz karar verin. Bu şekilde sonraki aşamalarda da kolaylık olacaktır. Fikir edinmek için bir süre araştırma yapabilirsiniz. Hatta bu görüntüyü somutlaştırmak için bir yere de çizebilirsiniz. Daha sonra üzerinde değişiklikler yaparak kafanızdaki düşünceleri daha iyi netleştirebilirsiniz.

Yatak Çevresine Dikkat

Bebek odası dekorasyonu için önemli olan nokta yatak bölümünün etrafında ve içinde bulunan eşyalardır. İç kısımda bebek uyurken üzerinde ağırlık yapacak ağır yastık ya da battaniye benzeri bir şey olmamalıdır. Yastık olmaması daha iyi olmakla beraber köşe bölümlere uzunlamasına yastıklardan alabilirsiniz.  Ayrıca yataktan çıkabileceği yakın bir destek eşya olmaması gerekir. Yine, pencere civarından uzak duran yataklar olmalıdır. Aydınlık alan ama çok da pencere dibinde olmayan bölümde yatağı konumlandırınız.

Sert Köşeli Mobilyalardan Kaçının

Bebek odası dekorasyonu için önemli olan diğer bölüm köşeli mobilyalardan kaçınmaktır. Yürüme aşamasında ve büyüdükten sonra da bir süre boyunca köşeli mobilyalar tehlikeli olabilir. Eğer köşeleri oval mobilyalardan almak mümkün değilse y da alınan mobilya içinde sert köşeli yerler varsa bu bölümlerin de önlem alınarak kullanılması işe yarar. Ayrıca mümkünse emeklemesine destek verecek halı, yastıklar, battaniyeler olması da daha kolay kullanım sağlayabilir. Perde seçerken de stor perdeler kullanışlı olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu