Dekorasyon

Fransız Tarzı Ev Dekorasyonu

 

Pek çok kişi eski evleri oldukça sevmektedir. Özellikle insanlar Fransız stili ev dekorasyonuna hayran kalmaktadır. Bu ev dekorasyonuna French Country adı verilmektedir. Fransız tarzının rahat ve şık dekorları evlerin içerisinde kendinden söz ettirmektedir. Eski ve pastel tonlar üzerine ahşap mobilyalar, güllü, kaplamalar, koltuklar ve beyaz rengin fazla bulunduğu pastel renkler Fransız dekorunun temel unsurları arasındadır.

Eski ahşap mobilyalar her zaman beyaz olması gerekmemektedir. Bu alan içerisinde renkli renkleri de kullanabilirsiniz. Sadece evinizde kullanacağınız mobilyaların oymalı ve mat olmasına dikkat etmelisiniz.  Farklı yaratıcı mobilyaları eski vintage eşyalar ile bir araya getirerek tatlı köşeler oluşturabilirsiniz. Masa örtüleri de renkli bulunabilir.

Evinizde Fransız Tarzı

Son dönemlerde pek çok evde gördüğümüz Fransız tarzı ev dekorasyonlarının pek çok farklı inceliği bir arada tutmaktadır. Bu inceliklere dikkat ederek son dönemlerin en şık ev dekorasyonlarından bir tanesine sahip olabilirsiniz. Bu dekorasyon sayesinde evinizin tadını çıkarabilirsiniz. Fransız tarzı dekorasyonunda genel olarak mobilya kullanımında rüstik mobilyalar kullanılmaktadır. Kullanılacak bu mobilya modelleri yeni olabileceği gibi eski tarzda olabilmektedir. Tercih edilecek mobilya seçimleri sırasında ise her zaman ince el işçiliğine sahip mobilyalar kullanılmalıdır. Ev dekorasyonu içerisinde kullanılacak mobilya tercihleri her durumda Fransız tarzını yansıtmalıdır. Özellikle mutfak ya da yatak odalarında bu tarz görünmelidir.

Fransız tarzı ev dekorasyonları içerisinde en önemli konulardan bir tanesi mobilyaları arasında büyük ve geniş yemek masaları yer almaktadır. Kare veya yuvarlak tasarımları ile bu yemek masası modellerinde parlak cilaların kullanılmaması gerekir Yatak odalarında ise sütun görünümlü yataklar hem bu dekorasyon stiline uyum göstermekte hem de şık tercihler olarak dikkat çekmektedir. Fransız dekoru için foto galerimizi görüntüleyebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu