Ekonomi

Tüm Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları

Ülkemizde bulunan bankaların konut kredisi faiz oranları ve sundukları fırsatlar ekonomik göstergeler doğrultusunda farklılıklar göstermektedir.

Tüm bankaların konut kredisi faiz oranları ve fırsatları farklılıklar göstermektedir. Zaten normalde konut kredileri hem süre olarak hem de faiz oranları olarak diğer kredilerden farklılıklar göstermektedir. Bu sebeple konut kredisi çekecek olan tüketiciler bu farklılıkları ve değişkenlikleri bilmeleri ve değerlendirmeleri ona göre yapmaları gerekmektedir.

Öncelikle konut kredisi vadeler 20 yıla yani 240 aya kadar çıkmaktadır. Ama özellikle 10 yıldan sonraki aylarda ödenen faiz oranı çok daha fazla olduğu için ülkemizde konut kredisi faizleri en fazla 10 yıl olarak kullanılmaktadır. Tabi burada vade arttıkça faiz oranları da artmaktadır. Ama faiz oranı açısından en avantajlı olan kesinlikle ev kredileridir.

Konut Kredisi Seçerken Dikkat Edilecek Noktalar

Konut kredisi çekerken dikkat edeceğiniz en önemli nokta faiz oranları ve masraflardır. Özellikle vade ve faiz oranı açısından oldukça dikkatli olunmaktadır. Çünkü bazı bankaları sundukları cazip oranlar vade uzadıkça diğer bankalara göre daha dezavantajlı duruma düşebilmektedir. Bu sebeple yapılması gereken çekilmek istenen konut kredisi miktarı ve vadesi ile tüm banklardan teklif almaktır.

Bu sayede hep aylık taksit hem de geri ödeme anlamında en uygun kredi seçenekleri tercih edilmektedir. Ayrıca alacağınız ev için ekspertizler tarafından belirlenen fiyatın ancak yüzde 75’i oranında ev kredisi çekilebileceği unutulmamalıdır.

Bankaların Konut Kredisi Hizmetleri

Ülkemizdeki bankaların müşterilerine sunduğu konut kredisi faiz oranları ise şu şekildedir; Ziraat Bankası 1.15, Halk Bank 1.16, Yapı Kredi Bankası 1.20, ING Bank 1.29, Garanti Bankası 1.30,  Türkiye İş Bankası 1,32, Akbank 1.34, TEB 1.35, Deniz Bank 1.47 şeklindedir. 100.000 TL bir ev kredisi ihtiyacında geri ödeme anlamında 186,147 TL’lik oranı ile en avantajlı olan Ziraat Bankasının hizmetidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu