Gebelik

Suda Doğum Neden Gereklidir?

Hamilelik ve annelik duygularının yanı sıra korkutan bir süreç de doğum anı oluyor. Sancılı ve psikolojik olarak etkileyecek olan bu an için yeni bir yöntem olan suda doğum hala daha uzmanlar tarafından yararları incelenmeye devam ediyor. Ilık suyun kişiyi rahatlatan özelliği olması nedeniyle kasları gevşettiği ve sinirleri yatıştırdığı biliniyor.

suda doğum
suda doğum

Bu yüzden annenin doğumu rahat ve daha az sancılı gerçekleştirmesi için bu yöntem daha uygun görülür.Anneyi ılık suda doğuma hazırlamasını yanı sıra suyun verdiği dinginlik sayesinde sinirleri düzelir ve psikoloji düzelir. İdeal sıcaklığın 37 derece olması gereken suda doğan bebek de ortama alışacak anne kanında gösterdiği yüzme davranışlarını gösterecek.

Kimler Yaptırabilir Kimler Yaptıramaz?

Suda doğum birçok yararı olduğu gibi kimisine de zararı dokunabilir. Mesela, suda doğum yapılmasına izin verilmiş anneler, idrar yolu enfeksiyonlara kapılma oranı düşük olan kişiler, anne ve bebeğin suya girmeden önceki yaşamsal bulgularının normal olanlar bu doğum için uygundur.Uygun olmayan kişiler için de araştırarak dikkat etmelilerdir.

suda doğum
suda doğum

Aynı şekilde idrar yolu enfeksiyonuna yakalanabilen veya rahim kanaması çok olan kişiler için uygun değildir. Kanal içindeki bebeğin sıkışması ya da her hangi bir sorun ile karşılaşması halinde zararlı olabilir. Annenin doğumdan önce ateşinin 38 ve yukarısı olması halinde suda doğum riskil durumda olur. Daha fazla ve ayrıntılı bilgi için http://www.gebelikveannelik.com/suda-dogum-nedir bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu