Teknoloji

Sony Xperia XZ Pro İncelemesi

Sony firması 2018 yılının ilk önemli tanıtımını gerçekleştirmek üzere. Bilindiği gibi 2017 yılı cep telefonun üreticilerinin özellikle devlerin kıyasıya bir mücadelesine sahip olmuştu. Sony firması ise 2018 yılına erken ve bir o kadarda iddialı bir giriş yaptı. Amiral modeli Sony Xperia XZ Pro ile piyasaya oldukça sıkı bir giriş yapmayı planlayan firma yansıyan telefon özelliklerine bakıldığında bu modelin oldukça ilgi çekeceği aşikârdır.

Sony Xperia XZ Pro Özellikleri

Sony firması alınan duyumlar ve yurt dışı açıklamalar doğrultusunda şimdiye kadar çıkaracağı en iyi ve en donanımlı telefon olacağı ön görülmektedir. OLED ekrana sahip telefon 5.7 inçlik 4K çözünürlüklü bir ekranla gelmesi planlanmaktadır.  Xperia XZ Pro ile Sony’nin 4K ekranları standart ekran yapmaya yönelik çalışmaları herkesçe bilinen bir gerçek durumundadır.

Farklılık sağlayacak ekranı dışında Qualcomm Snapdragon 845 yonga setiyle birlikte satışa sunulacağı düşünülen telefonda 6GB RAM ve 128GB dâhili depolama alanı bulunacak. Bu özelliği ile şimdiden birçok telefon severin merakla beklediği telefonlar arasındaki yerini almıştır. Günümüzde pek çok üst seviye cep telefonu modelinde gördüğümüz çift arka kamerayla birlikte gelmesi beklenen Sony Xperia XZ Pro’nun arkasında 18 ve 12 mega piksellik iki sensörün yer alması oldukça dikkat çekecek bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır.

Daha önceki modelleriyle su geçirmez telefonlara öncülük eden firma, aynı şekilde Xperia XZ Pro’da da IP68 sertifikası sunması planlanmaktadır. 3420 mAh batarya ile gelmesi beklenen telefonun direkt Android 8.0 Oreo ile çıkacağı konuşuluyor. Özellikle bataryası ile oldukça iyi izlenimler sunacak olan ve akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunu olan şarj konusunda iyileştirmeler sağlayan Sony Xperia XZ Pro Özellikleri şimdilik bu şekildedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu