Güzellik

Kabakla Gelen Güzellik Tarifleri

Sizde kabağın mucizevi etkilerinden faydalanmak için kabakla gelen güzellik tariflerini deneyin! Cildin doğal ürünler kullanarak canlandırılması ve olduğundan saha sağlıklı bir dokuya sahip olması bazı tarifler ile mümkün oluyor.

Cilt bakımı için onlarca para harcamadan ve estetik ameliyatlarına yatmadan daha doğal yollardan cildinizin sağlıklı bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz. Kabak içeriğinde bulunan A ve C vitaminleri hem saç hem de cilt sağlığı için önemli vitaminlerdir. Cilde uygulanan kabak maskeleri cilt kırışıklıklarının önemli oranda önüne geçilmesine yardımcı olur.

Kabakla Gelen Güzellik Tarifleri

Kuru Ciltler İçin Maske

2 çay kaşığı kabak püresi, yarım tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı süt ve yarım tatlı kaşığı tarçın olmak üzere tüm malzemeler bir kap içerisinde iyice karıştırılır. Temizlenen cilde kuru ciltler için maske karışımı iyice uygulanır. Kuruyan ciltler üzerinde doğal bir nemlendirici olan bu maske cilt kırışıklıklarının da pürüzsüzleşmesini sağlar.

10 kadar boyunca ciltte bekletilen maske ardından ılık su ile durulanır. Bu maskenin haftada bir defa cilde uygulanması sağlanır. Her uygulamadan sonra aşama aşama cilt biraz daha yumuşak ve pürüzsüz bir dokuya sahip olur. Düzenli olarak uygulanması halinde cildin çok daha sağlıklı olduğu gözle görülür bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Doğal Peeling Tarifleri

1 çay kaşığı bal, 2 çorba kaşığı kabak, 1 çay kaşığı papatya çayı ve 1 çay kaşığı şeker bir kap içinde karıştırılır. Öncesinde kabağın püre haline getirilmesi karışımın daha kolay bir şekilde yapılmasına yardımcı olur. Doğal peeling tariflerinden olan bu uygulama temiz cilde masaj yapılarak uygulanır. Peelingin 10 dakika bekletilmesinden sonra cilt ılık su ile temizlenir. Ciltteki ölü derilerin atılması ve cildin yenilenmesi bu uygulama ile mümkün olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu