Sağlık

ŞEKER HASTALARINA MÜJDE

ŞEKER HASTALARI

Diyabet, yani diğer adı ile şeker hastalığı dünyada oldukça sık rastlanan bir rahatsızlıktır. Milyonlarca kişinin mücadele ettiği şeker hastalığında devrim niteliğinde bir gelişme yaşandı. Yapılacak olan bir ameliyat ile bu hastalıktan tamamen kurutulmanın mümkün olduğu ispatlandı.

Yeni doğan bebeklerde dahi görülen bu hastalık, ömür boyu kontrollü bir yaşam ve dikkatli bir beslenme gerektirir. Ömür boyu kişilerle birlikte yaşayan şeker hastalığı vücutta salgılanan iinsülin hormonunun eksikliğinden olmaktadır. Bu hastalık ile mücadele eden kişilerin vücutlarında ki insülin düzeyini sürekli aynı seviyede tutmaları gerekmektedir. Bunun için gerektiği durumlarda dışarıdan insülin iğnesi ile takviye alınabilir. Ancak bu hastalığın kendini sık sık hatırlatmaması için şeker hastalarının yapması gereken en önemli şey stresten uzak, düzenli bir hayat ve sağlıklı bir beslenme ile olmaktadır. Şeker hastalıkları bu şekilde ömür boyu mücadele verirken onları umutlandıran ameliyat sıklıkla uygulanmaya ve başarılı sonuçlar vermeye başladı. % 83 oranında bir başarıya sahip olan uygulama ile ince bağırsaklarda yapılan yer değişikliği sayesinde, kan şekerinin düşmesi, kan şekerine bağlı olarak insülin artışı ve pankreastaki insülin salgılayan hücrelerin çoğalması sağlanıyor.

Şeker hastalığı ameliyatı adı verilen bu uygulama ile sadece klasik şeker hastalığı değil, aynı zamanda metabolik sendrom olarak ta bilinen hipertansiyon, kan yağı yüksekliği, karaciğer yağlanması, uyku apnesi ve obezite gibi çağın hastalıkları da tedavi ediliyor. İnsülin bağımlılığını tamamen ortadan kaldıran bu ameliyat ile sağlıklı günler sizi bekliyor

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu