Dekorasyon

PRATİK KOLTUK TEMİZLEME YÖNTEMLERİ 

PRATİK KOLTUK TEMİZLEME YÖNTEMLERİ

Koltuk temizliği her ne kadar profesyonel koltuk yıkama firmaları tarafından yapılıyor olsa da çeşitli sebepler yüzünden koltuğunuzu kendiniz temizlemek istiyor olabilirsiniz. Ancak koltuk temizleme işi zor bir iştir ve titizlikle yapılması gerekmektedir.

Koltuk, çekyat ve ya sandalyelerinizi kendiniz temizleyecek iseniz öncelikle elektrik süpürgesi ile döşeme kumaşınızı iyice emdirmeniz gerekmektedir. Zor ulaşılan yerler için elektrik süpürgenizin diğer başlıklarını seçerek kullanabilirsiniz. Böylelikle tozları daha kolay almış olursunuz. Süpürge makinesi ile birikmiş tozları almadan koltuğunuzu ıslak olarak silmeye ya da fırça ile fırçalamaya kalkar iseniz tozlar dağılır ya da koltuğa daha çok işler böylece daha zor duruma düşmüş olursunuz. Elektrik süpürgesi ile koltuktaki tozları aldıktan sonra ağartıcı ve su içermeyen bir deterjanı kumaş bir beze sürün. Kağıt havlu bez de kullanabilirsiniz ama ufalanabilir. En az su kullanarak beziniz ile koltuklarınızı silin. Burada dikkat etmeniz gereken en az düzeyde su kullanarak çok kuvvet kullanmadan koltuk kumaşlarınızı silmektir. Koltuk temizliği yapar iken çok su kullanır iseniz koltuklarınızın kuruması zorlaşır. Çok kuvvet kullanır iseniz ise koltuklarınız aşınabilir. Kuruma vaktini azaltmak için süpürge makinesi ile koltuklarınızı iyice vakumlayın.

Koltuk temizliği yapar iken bir diğer önemli noktamız ise silme işleminizin koltuk kumaşının renginin soldurmayacağından emin olmaktır. Bunun için koltuğunuzun görünmeyen küçük bir kısmında deterjanı deneyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu