Dekorasyon

Odaları Geniş Göstermek İçin Ne Yapılır

Evinizdeki odalar darsa ve basık bir görüntü veriyorsa bunu değiştirmek için bazı yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Yaşanan mekânlar insanların ruh halini de etkilediği için bu önemli bir konudur. Yani dar ve hareket etmesi zor alanlarda yaşamak da sıkıntılı bir hal alabilir. Ferah bir ortamda ise buradaki kişilerin içini açan bir görüntü olacaktır. Yani dar odaları genişletmek için bazı pratik uygulamalardan siz de yararlanabilirsiniz.

Odadaki Fazla Eşyaları Ayıklayın

Mutfak, salon ya da oturma odasında fazla eşyalarınızı ayıklayarak kısa sürede daha sade görünüm elde edebilirsiniz.  Fazla eşyadan kasıt hareket etmenizi engelleyen eşyalardır. Bunlar görüntü olarak da kötü bir dekorasyona neden olur. Bunun nasıl çözüleceğine gelince de gereksiz ve fazla eşyaların bir arada olacağı bir dolap benzeri alan yaratabilirsiniz.  Yani daha çok kullandığınız eşyalar görünür yerde dururken diğer eşyalar da dolapta bekler.

 Oda İçine Ayna Yerleştirin

Aynalı odalar daha geniş görünmektedir.  Yani dar odayı büyük göstermek için ayna kullanarak avantaj sağlayabilirsiniz.   Ayna yansıtmalı olarak bulunduğundan derinlik katan bir dekorasyon özelliğidir.

 Açık Renkler Kullanın

Açık renkler iç mekânların daha ferah ve geniş görünmesinde etkilidir.  Tersine renkli ve koyu tonlardaki iç mekânlar da daha dar ve basık görünmeye müsait hale gelir.  Açık renkler kullanarak siz de ferah bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunu sadece duvar rengi olarak da düşünmemek gerekmektedir. Yani dolaplar, perdeler, koltuk ya da masalarda beyaz hâkim olabilir.

Az Eşya Kullanın

Oda içerisinde sadece gerektiği kadar eşya kullanmak, diğer bir ifadeyle minimal tasarıma yer vermek daha ferah sonuçlar almanızda etkili olur. Oda dekorasyonu ile ilgilenen birçok kişi az eşya kullanmanın aynı zamanda ruhu da dinlendirdiğini belirtmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu