Güzellik

Nostaljik Parfümler: Eskiden Her Eve Mutlaka Girmiş 10 Parfüm

Nostaljik parfümler hayatımızın her döneminde bize eşlik eder. Bizde yazımızda eskiden her eve mutlaka girmiş 10 nostaljik parfüm neler onlara bakalım. Bakalım eskiden her eve mutlaka girmiş nostaljik parfümler hangileriymiş..

Eskiden her eve mutlaka girmiş nostaljik parfümler geçmişten pek çok şeyi anımsatır. Kimi zaman eski bir parfüm kokusuyla kişiler, olaylar gözlerimizin önünde canlanıverir. Kokularıyla hafızalarda yer eden birçok parfüm markası üretime halen devam etmekle birlikte artık üretilmeyen parfümler de vardır. O zaman eskiden her eve mutlaka girmiş 10 nostaljik parfüm neler bunlara bakalım.

1-) PinoSilvestre

Kendine has tasarlanmış çam kozalağı şeklindeki şişesiyle döneminde oldukça göz doldurmuş bir parfümdü.Çam kokulu parfümler tercih eden kimseler tarafından döneminde epey ilgi gördü. Hem tasarımıyla hem içeriğiyle oldukça uyumlu bir parfüm markasıdır.

2-)OldSpice

Ferah kokusuyla babaların tercih ettiği bir markaydı. Sonradan tekrar üretilmesine rağmen pek tutulmadı. Oldukça da ilginç bir reklamı vardır.

3-)Bellissima

Döneminde neredeyse tüm annelerin tercih ettiği bellissima hala günümüzde de üretilmektedir. Kokusu biraz ağır olsa da pek çok kimseye bu koku nostaljik esintiler yaşatarak geçmişi anımsattığı kesin.

4-)Impulse

Oldukça eski bir marka olsa da genç kızlar tarafından tercih edilen bir markaydı.

5-) Dunlop

Döneminde diğer markalara nazaran en pahalı diyebileceğimiz parfüm markasıdır.

6-) VivaCappio

Anneler tarafından tercih edilen bir diğer bir marka vivacappiodur.  Özellikle düğün, nişan gibi özel günler için kullanılan bu parfüm oldukça revaçtaydı. Yuvarlak kapağı ve kristal küreyi andıran şişesiyle oldukça romantik bir görünümü vardı.

7-)Rebul

90’lı yılların erkek parfüm önerileri arasından en tercih edileniydi. Günümüzde üretimi hala devam etmektedir.

😎 Jagler

Oldukça hoş kokusuyla ilgi gördü. Kadın ve erkekler için tasarlanmıştır. Yine günümüzde üretilen ve kullanılan bir parfümdür.

9-) Snob

Kokusu yoğun olmakla birlikte epey ilgi uyandırdı. Siyah beyaz reklamı da ilginçtir.

10-) First Class

Keskin bir kokusu vardır. Tüm zamanların en iyi erkek parfümü diyemeyiz ama döneminde erkekler tarafından epey tercih edilmiştir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu