Güzellik

Liposuction Operasyonu Sonrası Kilo Verme Nasıl Olur?

Liposuction operasyonu sonrası nasıl kilo veririm diye düşünüyorsanız bu yazımızı dikkatli okuyarak formunuzu koruyabilirsiniz.

Liposuction operasyonu vücudu zarif ve şık gösterir. Bu operasyonun hastaya bir sürü avantajı vardır. Vücudu iyi ve sık gösterir, hastanın özgüvenini ve moralini yükseltir. Vücutta ki yağı güvenilir bir şekilde çıkarır. Ve selülit görünümünü azaltarak hastayı daha iyi bir görünüme kavuşturur. Liposuction ameliyatı genel olarak kilo vermek için olmasa da vücudun genel görünümünü zarif ve fit yapmak için uygulanır.

Genelde kalça, bel, uyluk, göğüs, çene, boyun, kol ve basen gibi bölgelerde daha çok etkili olur.

Liposuction Sonrası Kilonuzu Koruyun

Liposuction operasyonu geçirdiniz ve tekrardan kilo almak istemiyorsanız öncelikle kendinize iyi bir diyet uygulamanızı tavsiye ederiz. Öğünlerinizi azaltarak başlayabilirsiniz. Ağır yemekten kaçınıp daha hafif yemekler tercih ederek kilonuzu daha kolay bir şekilde koruyabilirsiniz. Akşamları yemek yemekten kaçının. Ve hayatınızdan yüksek kalorili ve fastfood tarzı yiyecekleri çıkarın. Bol bol egzersiz yapın. Bir spor salonuna yazılarak fitness veya pilates yapabilirsiniz. Veya isterseniz bol bol yürüyüş yapabilirsiniz. Sağlıklı besinler tüketmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Ve bol su tüketin. Su tüketimi doğal olarak metabolizmanızı yormaz ve daha hızlı çalışmasını sağlar. Doktorunuzun size önerdiği talimatları ve diyet programını mutlaka uygulayın ve bu programların dışına çıkmamaya özen gösterin.

Liposuction operasyanu sonrasında belirli sürelerle günlük veya haftalık yaşam rutininiz aksayabilir. Doktorunuzun size verdiği programa bağlı olarak bunlar değişecektir fakat genellikle yaralar ve ağrılar hızlıca iyileştiğinden, 2. Veya 3. Haftada hayatınız eskisi gibi olabilir.

Liposuction Sonrası Çok Ağrı Olur Mu?

Liposuction sonrasında ilk 1 -3 gün arası ağrınız biraz fazla olabilir. Ama bu süreçte hastanede olacağınız için size verilen ilaçlar ağrılarınızı hafifletecektir. İlk 1 -5 günün ardından hastaneden taburcu olacaksınız. Taburcu olduktan sonra size verilen programa mutlaka uyun ve kendini fazla yormayın genellikle yatın veya oturun. Ve dikişlerinizi zorlamayın.

Bunlara rağmen ağrınız artarsa ve dayanamayacak duruma gelirseniz hemen doktorunuza başvurun.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu