Sağlık

Kolay ve Etkili Saç Bakımı

Saç Bakımı
Saç Bakımı

Uzun zamandır özenle uzattığınız ve baktığınız saçlarınızın rengini değiştirdiniz ve kestirmek zorunda olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Eczacınızın ve aktarınızın ufak bir yardımı ile evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu formül sizi saçlarınızı kestirmekten kurtaracaktır. Uzamayan saçlarınız ve saç diplerinde ki yaralarınız içinde etkili bir çözüm olan bu formülü mutlaka denemelisiniz.

Kabul etmeliyiz hanımlar; en gösterişli, en önemli ziynetimiz saçlarımız. İnternetin hayatımızın bir parçası haline gelmesiyle bakım formülleri de sakız falları gibi ortaya dağılmaya başladı. Hangisi iyi, hangisi kötü ya da hangisi gerçekten etkili bilmeden her formülü çaresizce deniyoruz. Birazdan bahsedeceğim formülü deneyene kadar saçlarımı kestirmek zorunda kalacağımı düşünmüştüm ama kestirmek bir yana dursun  (kuaförüme buradan kocaman sevgiler!) 1 ay içinde açma işlemi yapılıp yıpranan saçım şu an parlak ve canlı. Üstelik eskisinden çok daha hızlı uzuyor.

Malzemeler;

-Sıvı Bepanthen

-Sıvı C vitamini kompleksi

-1 şişe saç bakım yağı

Formül için gerekenler çok basit. Eczanenize gidiyorsunuz ve şırıngaya çekilen sıvı haldeki Bepanthen ve herhangi bir C vitamini kompleksi alıyorsunuz. Tabi ki bir de şırınga alıyorsunuz. Sonra herhangi bir marketten ya da aktardan saç bakım yağı karışımı alıyorsunuz. Bepanthen’den ve C vitamini kompleksinden birer tüp şırıngaya çekip yağ karışımına boşaltıyorsunuz ve çalkalıyorsunuz.  Muhteşem bakım yağınız hazır.

Kullanımı ise iki şekilde;

Hazırladığınız yağı 700 ml’lik şampuanınızın içine 2 tatlı kaşığı kadar döküyorsunuz ve karıştırıyorsunuz.

Haftada bir kere de maske olarak uygulayabilirsiniz. (tavsiye ederim) Özellikle kurumuş saç uçlarına bir miktar sürerseniz yıkadıktan sonra hem yumuşadığını, hem de parladığını fark edeceksiniz.

Uzun ve harika saçlarınız olması dileğiyle.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu