Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Aksesuarların Gücü

 

 

 

Doğru aksesuar seçimleri ile evinizde farklı bir görüntü sağlayabilirsiniz. Ortamın havasını bir anda değiştirecek olan bu küçük dokunuşlar, şık bir ev dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarıdır.

Ev dekorasyonunda aksesuar seçimi; salonun veya odanın eşyalarına, renklerine ve tasarımlarına göre seçilir. Evinizi büyüleyici bir havaya sokacağı gibi, ağır ve lüks de gösterir.

İşte size, evinizi güzelleştirecek ev aksesuar fikirleri,

Siyah ve beyazın, yemek masalarındaki etkisi

Özel günlerde misafirlerinizi ağırlayacağınız yemek masasını dizayn ederken; tabak, bardak, tuzluk, peçete gibi aksesuarları, siyah-beyaz kontrastı ile kullanın. Masanıza şık ve asil bir hava verirken, ağır görünmesini de sağlayacaktır.

Boş duvarlarınıza tablolarla hayat verin

Bir evin yaşanılan bir yer olduğunu en güzel yansıtan duvarlardır. Boş duvarlar, insana kasvet ve sıkıntı verir. Duvarlarınıza asacağınız birkaç yağlı boya manzara resmi ile, hem daha sıcak hem de daha canlı bir hava yaratabilirsiniz.

Çeşitli yerlere renkli mumlar yerleştirin.

Renkli mum kullanımı, son yıllarda trendi iyice yükselen ev trendleri arasında yer alıyor. Mekânlarda romantizmi yaşatırken aynı zamanda hoş bir görüntüde sağlıyor.

Küçük heykel objelerle evinizde geçmişin gizemini yansıtın

Alacağınız mitolojik heykelciklerle, sehpalarınızı ve konsolunuzu süsleyebilirsiniz. Gören herkesin dikkatini çekecek olan bu objeler, enteresan bir etki yaratır.

Çiçeklerin etkisini kullanın

Yapay olmayan canlı çiçekler, hem çok güzel dekoratif bir görüntü sağlar, hem de evinizin güzel kokmasına neden olur. Seramik saksı içinde alacağınız renkli çiçekleri olan bir süs bitkisi, oldukça güzel görünecektir.

Aydınlatmaların yaratacağı gösterişten faydalanın

Bir ev dekorasyonundaki en güzel etkiyi aydınlatmalar sağlar. Doğru konumlandırılmış abajur ve spot ışıklarla, evinizi daha zengin ve ihtişamlı gösterebilirsiniz. Koltuğun yanına koyulacak olan tasarım bir ayaklı lamba, mekânda değişik bir etki yaratacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu