Sağlık

Sigaranın Faydası mı Varmış???

sigara

Merhaba arkadaşlar. “Yanlış” bildiğiniz şeyler var. Ben de kısa süre önce hiç birini bilmiyordum. Bakın, sigara sağlığa zararlıdır, evet. Lakin kırk yıllık tiryaki için zararlı olmayabilir. O kişi artık sigara olmadan yaşayamaz. Asıl zararı, sigarayı bıraktıktan sonra belirecektir. Doktora gidersiniz, dikkatsiz bir biçimde bakar ve reçetenizi yazar. Bu konuda ihmale gelmeyin. Doktorunuzdan kesinlikle sizinle ilgilenmesini isteyin. Eğer ki sizinle gerçekten ilgilenmediğini düşünüyorsanız, bir başka doktora görünün. Sağlık Çin’de olsa arayın. İmkanınız var ise özel bir hastaneye/doktora görünün. Bazen yanlış bir hareket, kanser veya ölüm sebebi olabiliyor. Bu hastalıklar (bağımlılıklardan dolayı ortaya çıkan hastalıklar) kişiye özel tedavi yöntemi ile çözümlenebiliyor.

Maalesef ülkemizde ölmeyecek adam ölüyor. Her şeyin çözümü olan devrimizde, emin olun size özel bir tedavi yöntemi vardır. Biz de yakınlarımızı bu sebeplerden kaybettik. Dikkat edin, erken teşhis için inadı bir köşeye bırakıp doktora görünün.

Yine de sigaraya başlamamak en iyi seçim. Öyle bir hata yapıp başladıysanız en kısa yoldan sigarayı da bırakmak için kararlar alın ki, 5 ayda kurtulabileceğiniz hastalığı 10 yılda kurtulabileceğiniz şekle sokmayın. Mutluluklar, saygılar…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu