Gebelik

Hamilelik Döneminde Cinsel Yaşam Nasıl Olmalı

Hamilelik Döneminde Cinsel Yaşam Nasıl Olmalı? Cinsel yaşam eşler arasında büyük bir önem taşımaktadır. Fakat cinsel yaşamdan önemli bir durum var ki o da gebelikte cinsel yaşamdır. Bu yazımızda gebelikte cinsel yaşam nasıl olmalı sorusunu ele aldık.

Gebelikte cinsel yaşam nasıl olmalı sorusunu merak eden birden fazla çift vardır. Çünkü bazılarına göre cinsel ilişki hamilelik sürecinde hem bebeğe hem de anneye zarar vereceği korkusu bulunmaktadır. Fakat hamilelik sürecinin ilk dönemlerine nazaran ikinci veya üçüncü ayında yaşanan cinsel ilişki hamilelik sürecine zarar vermeyen durumlar içermektedir. Bu nedenle bu konu hakkında öncelikle iyi bir araştırma yaparak ele almanız gerekmektedir. Sizler de burada yazanları dikkate alarak hamilelik yıllarında cinsel yaşam nasıl olmalı sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Hamilelikte Cinsel İlişki Bebeğe Zarar Verir Mi?

Çiftlerin bu konu hakkında en sık sorduğu sorular arasında özellikle gebelik esnasında cinsellik bebeği etkiler mi sorusudur. Buna bağlı olarak görülen doğal olarak yaşanan anne ve baba adayını korkutmaktadır.

Burada özellikle rahim oldukça kalın bir duvara sahip olduğundan dolayı da buna bağlı olarak bebeği koruma özelliği bulunmaktadır. Cinsel yaşam esnasında görülen anne adayının da canı yanacak kadar baskı uygulanmadığı zamanlarda yaşan cinsel ilişki esnasında da bebeğin korunması buna bağlı olarak da devam etmeye başlayacaktır.

Hamilelerde Cinsel İlişki Sıklığı Nedir?

Hamilelik döneminde özellikle kadınlar ilk aylarda isteksiz yaklaşabilirler. Bu nedenle bu dönemde kadınları zorlamamak en doğrusudur. Özellikle burada ilk üç aylarda hanımlarda yaşanan değişimler nedeniyle kadınlar cinsel istek açısından daha az bir istek de bulunabilirler.

Hamilelik de yaşanan üçüncü ay sonunda ise kadınlar cinsel istek olarak geri dönebilir. Yani bu dönemde yaşanan fiziksel değişimlere de alışacağı için kadınlar tekrar cinsellik açısından hevesli olabilir.

Altıncı aya kadar cinsel yaşam noktasında hiçbir sorun yoktur. Yani bu dönem aslında kadınların isteğine bağlı olarak şekillenmektedir. Fakat altıncı ay ve sonrasında artık bebek de çokça büyüdüğü için buna bağlı olarak göbek de büyük ve kadınlar bu dönemde hem ağrı hissetmeye başlar. Hem de cinsel istekte azalma durumu da görülür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu