Anne-Bebek

Bebeklere Şeker ve Tuz Ne Zaman Verilmeli?

Bebeklere Şeker ve Tuz Ne Zaman Verilmeli? Bebeklerim gelişim süreçlerinde en önemli nokta doğru zamanda doğru şeylerin tüketilmesi ve böylece sağlıklı bir sürecin oluşumudur. Peki tuz ve şeker ne zamandan itibaren bebeklere verilmeye başlanmalı? İşte cevabı..

Bebeklere Şeker ve Tuz Ne Zaman Verilmeli? Bebeklerde şeker tüketimi oldukça önemlidir. Ek gıda döneminde anne adaylarının ne şekilde bir süreç izleyeceklerini merak ettikleri ve Bu doğrultuda nelere özen gösterip nelerin ne zaman doğru bir şekilde tüketilmesi gerektiğini bilmeleri önemli olmaktadır. Sağlıklı bir gelişimin yaşanabilmesi amacıyla özellikle şeker ve tuz tüketiminin olabildiğince geç başlanması ve bu şekilde vücudun zararlı besinlere karşı daha korunaklı bir hale gelmesi gerekmektedir.

Bebeklerde Şeker Tüketimi Ne Zaman Olmalı

Bebeklerde tuz tüketimi için genel olarak doktorların verdiği öneriler 1 yaşından önce herhangi bir şekilde tuza bebeğin vücudunun ihtiyacının olmadığıdır. Özellikle ilk 6 ay anne sütüyle beslenen bebeklerin tuz tüketimine ihtiyacı 1 yaşından sonra oluşmakta ve bu şekilde daha doğru bir beslenme düzeninin oluşması mümkün olmaktadır. Ek gıda döneminde tuz miktarının belirlenebilmesi için özellikle bebeklerin 1 yaşına doldurmaları beklenmeli ve bundan sonra sağlıklı bir şekilde Doktor önerilerine bağlı olacak şekilde küçük gramlar şeklinde tüketiminin gerçekleştirilmesi her zaman daha sağlıklı olacaktır. Verilecek olan ürünlerin dönemleri önemlidir ve bu dönemlere uygun bir şekilde tüketilen besinler insan sağlığına zarar verme oranı her zaman daha düşük olacaktır.

Doğru Beslenme Önerileri

Bebeklerde tuz ve şeker tüketimi noktasında tüm annelerin belirli tedirginlikler yaşadıkları ve bu tedirginliklerden dolayı yanlış bir beslenme sürecinin oluşmasını sağladıkları genel hali ile göze çarpmaktadır. Sağlıklı bir tüketimin gerçekleşebilmesi için belirli periyotlarda nelerin verilmesi gerektiğini özen göstermek önemlidir. Özellikle tuz ve şeker kullanımında şeker için 0 3 yaş aralığında az oranlarda arttırılması ve daha sonra özellikle 3 yaşından sonraki dönemde bu oranın daha belirgin bir şekilde kullanımının başlanması tercih edilmelidir. Bebeklerde şeker verilme dönemi sağlıklı bir şekilde hem vücudun şeker ihtiyacının karşılanması hem de istenmeyen sonuçların meydana gelmemesi amacıyla özellikle 3 yaşına kadar çok az bir şekilde tüketimine özen gösterilmesi gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu