Gebelik

Vajinadan Kan Gelmesi Hamilelik Belirtisi Mi?

Vajinadan Kan Gelmesi Hamilelik Belirtisi Mi? Çoğu genç kızın başına gelen durumlardan biri olan vajinadan kan gelmesi durumu hamilelik belirtisi olarak zannedilmektedir. Biz de bu yazımızda bu durumu yaşayan hanımlar için vajinadan kan gelmesi hamilelik belirtisi mi sorusunu ele aldık.

Vajinadan Kan Gelmesi Hamilelik Belirtisi Mi? Vajinadan kan gelmesi durumu birçok kadının başına gelen durumlar arasında yer almaktadır. Özellikle kadınların yaşadıkları bu duruma da bağlı olarak bu durumu yaşayan kadınlar genelde bazı sağlık sorunları nedeni ile bu durumu yaşamaktadır. Aynı zamanda genç kızlarda da sıkça görülen bu durum özellikle evlilik dönemlerinde eşleri ile yaşadıkları cinsel ilişki sonrasında da bu durumu yaşamaktadırlar. Bu nedenle bu sorunun öncelikle ana kaynağına inmek gerekir.

Vajinada Kanama Hamilelik Belirtisi mi?

Birden fazla kadın adet dönemi dışında yaşanan kanamalardan korkmaktadır bu durumnda yaşanan bu kanamaların bir rahatsızlık belirtisi olduğunu da aynı zamanda düşünmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta ise her vajinada yaşanan kan gelme durumunda hemen akla kötü sonuçlar getirmemelidir.

Çünkü vajinadan adet dönemi dışında yaşanan kan gelmesi aslında bazı kadınlarda daha çok hamilelik belirtisi olabilmektedir. Eğer bu dönemde hamile kalınmışsa vajinadan kan gelme süreci bebeğin anne rahmine yerleşmesi olarak da adlandırılabilir.

Bu nedenle bu dönem aslında hamilelik döneminin başlangıcı olarak da nitelendirilir. Fakat bu durumdan tam olarak da emin olmak için mutlaka kadın doğum uzmanına görünmeniz de gerekmektedir. Çünkü bu durum farklı durumlardan da kaynaklanabilmektedir.

Vajinadan Kan Gelmesinin Diğer Nedenleri

Vajinadan kan gelmesinin farklı nedenleri olarak da birden fazla neden bulunmaktadır. Bu nedenler arasında dikkat etmeniz gereken nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Doğum kontrol yöntemleri: Cinsel ilişki sırasında alınan doğum kontrol hapları cinsel ilişki sonrasında çeşitli vajinada yaşanan kanamalara sebep olmaktadır.

Hormonol Değişimler: Bu dönemde aynı zamanda yaşanan hormonal değişimler de bakirlerde özelikle adet dışını vajinada kanama olarak görülmektedir.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkları: Aynı zamanda bu dönemde cinsel yolla bulaşan hastalıklar da yaşanan vajinada kanamaya neden olan hastalıklar arasında yer almaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu