Diyet

Fast Food İle Kilo Vermenin 10 Yolu

Fast food yiyecekler olmadan yapamam, ama aynı zamanda kilomu korumalıyım diyenlerdenseniz, fast food ile kilo vermenizin mümkün olduğunu bilmeniz gerekir. Burada önemli olan nokta bir fast food dükkânına girdiğinizde hangisini yemeli hangisinden uzak durmalı sorusudur.

 

Fast Food İle Kilo Vermenin 10 Yolu
Fast Food İle Kilo Vermenin 10 Yolu

Fast Food İle Kilo Verebilirsiniz

Bu konuyu ikiye ayırmak gerekiyor; ilki, hangi gıdaları tüketeceğiniz, ikincisi ise hangi desteği alacağınız. İlkinden başlayacak olursak; doğru pizza seçmenin yanı sıra iki dilimden fazla tüketmemek gerekir. İnce hamurlu, az peynirli, karışık sebzeli ve domatesli olan tercihiniz olabilir. Kalın hamurlu, sucuklu, bol peynirli olanlar ise uzak durulması gerekenler arasında.

Sandviç yiyecekseniz tam tahıl ekmeğinden olanı tercih edin. Az mayonez, mısırlı, ton balıklı ya da hindi etliler son derece makbuldür. Yine, büyük boy, salamlı, bol mayonezli sandviçlerden uzak durun.

Hamburgerler arasında diyet ayrımı yok, bu nedenle küçük boy olanlarda turşulu, marul bulunan ızgara tavuğunu tercih edebilirsiniz. Yanında da ayran sıvı tüketiminize destek olabilir.

Fast Food İle Kilo Vermenin 10 Yolu
Fast Food İle Kilo Vermenin 10 Yolu

Bütün bunlara ilave olarak sabah kahvaltısında simit alışkanlığı korkulacak bir tehlike değildir. Susamda bulunan yağ ise yararlı yağlardandır. Öğle saatlerinde tüketeceğiniz ve sizi tok tutacak spagetti makarnaları ise tercih edebilirsiniz. Kıyma soslu makarnalardan uzak durmanız, bunun yerine domates ile soslandırılmış makarnaları tercih etmeniz gerekir.

Fast food ile kilo vermek istiyorsanız, bunlara dikkat edebileceğiniz gibi kahve tüketimine de kurallar çerçevesinde uymanız gerekir. Kremasız, yağsız sütle hazırlanmış sıcak kahveler kilo vermek için idealdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu