Dekorasyon

ESKİ BAVULDAN OYUNCAK SEPETİ YAPMA

ESKİ BAVULDAN OYUNCAK SEPETİ YAPMA

Çocukların oyuncaklarını dağınık bırakması her ailenin çocuklarıyla ilgili şikayetlerinin başında gelir. Oysa bu sorunu aileler çocukların hem ilgisini çekecek hem de oyuncaklarını zevkle toplamasını sağlayacak basit yöntemler ile çözebilirler. Evdeki eski eşyaları dekore ederek çocuklarına oyuncak sepeti yapabilirler.

      BAVULDAN OYUNCAK SEPETİ YAPMA

Aileler evlerinde kullanmadığı eski bir bavulu dekore ederek oyuncak sepetine çevirip, çocuklarının oyuncaklarını bu bavulun içine toplamasını rahatlıkla sağlayabilirler. Bu dekore işlemini yapmak ailelere fazla bir külfet getirmez. Eski bavul, makas, yapışkan, el işi kağıdı, çıkartma ve boya kalemleri ile bavulu dekore etme işlemini çocuklarıyla beraber yapabilirler. Ailelerin bu işi çocukla yapması hem çocuğun ufkunu açacaktır hem de aile çocukla eğlenceli vakit geçirmiş olacaktır. Eski bavulun üzeri çocuğun istediği renkteki el işi kağıtları ile yapıştırılarak güzelce kaplanır.

ESKİ BAVULDAN OYUNCAK SEPETİ YAPMA

Daha sonra çocuğun istediği çıkartmalar el işi kağıdı ile kaplanan bavulun üzerine yapıştırılır. Bu çıkartmalar çocuk kız ise sindy bebek, erkek ise araba çıkartmaları olabilir. Burada önemli olan çocuğun ilgisini çekmek için ailenin tercih ettiği değil, çocuğun tercih ettiği çıkartmaların yapıştırılmasıdır. Çıkartma yapıştırma işlemi de tamamlandıktan sonra el işi ile kaplanan bavulun üzerine tam ortasına gelecek şekilde bir A4 kağıdı yapıştırılarak çocuktan bu kağıdın üzerine istediği resmi çizmesi istenir. Bu resim, bavuldan yapılan oyuncak sepeti için çocukta ayrı bir ilgi uyandırır.

ESKİ BAVULDAN OYUNCAK SEPETİ YAPMA

 

 

En son da tercihe göre yeni oyuncak sepetinin içi çocuğun istediği renk veya renklere boyanarak, çocuğa yeni oyuncak sepetinin içini ortadan ikiye bölmek isteyip istemediği sorulur. Eğer çocuk istiyorsa bavulun iç ölçülerine göre ayarlanmış eski bir tahta çocuğun istediği renge boyandıktan sonra yine çocuğun istediği çıkartmalarla süslenerek yeni oyuncak sepetinin ortasına yerleştirilir. Çocuğa yeni oyuncak sepeti ile ilgili yapmak istediği başka fikri olup olmadığını sormayı aile kesinlikle ihmal etmemelidir. Tamamen çocuğunuzun isteklerinden ve fikirlerinden oluşmuş olan bu dekore oyuncak sepeti emin olun sizin de çok hoşunuza gidecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu