Anne-Bebek

Emzirme Sürecinde Yaşanan Kaygı Bozukluğu

Emzirme Sürecinde Yaşanan Kaygı Bozukluğu! Birçok anne bebeğini emzirirken zarar vermekten korkuyor. Hayır, emzirirken bebeğinize zarar veremezsiniz. Ancak yanlış emzirme teknikleri meme ucu ağrısına ve travmaya neden olabilir. Bunu önlemek için bir emzirme danışmanından veya bir emzirme danışmanından doğru emzirme tekniklerini öğrenmek önemlidir. Ayrıca, annenin bebeğini rahatça emzirebilmesi için desteklenmesi de önemlidir.

Emzirme Sürecinde Yaşanan Kaygı Bozukluğu! Bir bebeğin huysuz olmasının ve iyi emzirmemesinin birçok nedeni olabilir. Bebek aç, yorgun veya gazlı olabilir. Ayrıca bebeğin doğru pozisyonda olmaması veya annenin rahat olmaması da olabilir. Meme ucu ağrısını azaltmaya yardımcı olmak için yapabileceğiniz birçok şey vardır. Farklı pozisyonlar deneyebilir, göğüs ucu kalkanı kullanabilir veya emzirmeden önce biraz süt sağabilirsiniz. Lanolin krem veya hidrojel ped kullanmayı da deneyebilirsiniz. İşte merak edilen tüm detaylar..

Süt Artırmanın Yolları

Bebek kilo alıyorsa, bol miktarda ıslak ve kirli bezi varsa ve beslendikten sonra memnunsa, muhtemelen yeterli süt alıyordur. Hala endişeleriniz varsa, bir emzirme danışmanıyla veya doktorunuzla konuşabilirsiniz. Bebeğinizin beslenmesini değerlendirmenize yardımcı olabilir ve gerekirse sütünüzü artırmanız için size ipuçları verebilirler. Sütünüzü artırmaya çalışmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır:

  • Sık sık ve bebeğinizin istediği süre boyunca emzirin.
  • Emzirme aralarında süt pompalayın veya elle sağın.
  • Bebeğinizi anne sütü ve mamayla aynı anda beslemek için tamamlayıcı emzirme sistemi (SNS) kullanın.
  • Bol sıvı tüketin ve dengeli beslenin.
  • Sigara ve alkolden kaçının.
  • Bol bol dinlenin.
  • Çemen otu veya devedikeni gibi bitkisel takviyeleri deneyin.

Bebek emzirilemiyorsa, anne her 2-3 saatte bir göğüslerini pompalamaya başlamalıdır. Bu, süt üretimini artırmaya yardımcı olacaktır. Eğer anne pompalayamıyorsa, sütünü elle sağmalıdır. Bu da süt üretimini artırmaya yardımcı olacaktır. Doğumdan hemen sonra süt gelmese bile emzirmeyi veya pompalamayı denemeye devam etmenin çok önemli olduğunu unutmamak önemlidir. Zaman ve sabırla süt gelecektir. Anne sütünün gelmesini sağlamak amacıyla eczanelerde satılan süt sağma pompası alarak kullanabilir. Anne sütünün çoğalmasını sağlamak amacıyla süt artırımını sağlayan besinlerden tüketmesi uygun olur. Bunların en önemlisi su tüketimini fazla yapması gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu