Teknoloji

Android Uygulama Yaparak Para Kazanmanın Yolları

Android Uygulama Yaparak Para Kazanmanın Yolları Nelerdir? Bir Android uygulaması geliştirirken, geliştiricilerin genellikle diğer hizmetlerle etkileşime girmesi lazımdır.

Android Uygulama Yaparak Para Kazanmanın Yolları Nelerdir? Android uygulama geliştirme şirketleri genellikle API’ler sağlar ve geliştiricilere verileri nasıl sorgulayacaklarını belirtir. Geliştiriciler, yararlı buldukları diğer API’lerle de etkileşim kurmayı seçebilirler. Google ayrıca Android uygulamalarında kullanım için bir takım ücretsiz API hizmeti sağlamaktadır. Sınırsız kaynaklara sahip olarak bu işe büyük bir heyecanlar başlarsanız başarı kaçınılmaz olacaktır

Android Uygulama Gereksinimleri

Başarılı bir Android uygulaması oluşturmak için geliştiricilerin Google ve Android Studio tarafından sağlanan yönergeleri izlemesi gerekir. Yol gösterici araçlar, malzeme tasarım ilkelerinin doğru kullanılmasına yardım olacak şekildedir. İyi yürütülen bir proje, ancak kullanıcı için faydalıysa başarılı olacaktır. Android yazılım geliştirerek para kazanabilirsiniz ki herkesin hedefi budur ama yazılım- uygulama geliştirmeye başlamadan önce, mobil uygulamanızın kullanımı hakkında iyi bir strateji geliştirmek gerekir. Söz gelimi siz ikinci taraf olarak hazırladığınız programı gerçekten kullanır mısınız? Tarafsız olarak cevabınız evet ise o program iş yapacaktır.

Bir projenin gereksinimleri de ayrıntılı olarak belirlemek gerekiyor. İdeal olarak, gereksinimler uygulamanın işlevselliğine dayanmalıdır. Bir işletme için mobil uygulama geliştiriyorsanız, uygulamanın nasıl kullanılacağını da düşünmelisiniz. Program söz gelimi çok büyük olmamalı ve kullanılmayan parçalar içermemelidir. Proje çok karmaşık olmadığı sürece akılda tutulması gereken iki ana kural vardır. İlk kural, mümkün olduğu kadar çok gereksinimi karşılamalıdır ikincisi reklamlarla kullanıcıları boğmamalıdır. Herkes programdan beklediğini bulabilmelidir.

Android Uygulamaları Satarak Para Kazanın

Para kazanmanın en güzel ve zevkli yollarından biri kendi Android uygulamanızı oluşturmaktır. Bu uygulamalar birden fazla Android cihaza indirilebilir ve AdMob reklamcılığı, uygulama içi satın alma, sponsorluk ve freemium gibi çeşitli şekillerde para kazanılabilir. Başarılı Android geliştiricileri, uygulama başına güzel paralar kazanabilirler. Öncelikle pazarınızı iyi araştırın. Android pazarında çok sayıda rakip var, bu nedenle hedef kitleniz ve beğendikleri uygulama türleri hakkında bilgi edinmelisiniz. Kullanıcılarınıza kendi benzersiz özelliklerinizi sunarak uygulamanızın diğerlerinden farklı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu strateji, uygulamanızı Play Store’da yayınlarken kar elde etmenizi sağlayacaktır.

Android Uygulaması Nasıl Yapılır

Android aplikasyonları için bilmeniz gereken bazı diller var; bu diller Java, C, Python, C++, Assembly, ve Make gibi diller ve programlardır. Bu alanlarda kendinizi geliştirdikten sonra Android uygulama yazarak para kazanabilirsiniz. Ek olarak güçlü bir bilgisayarınız olmalı ve bilgisayarınıza Ecylipse ve Java JDK programlarını kurmalısınız. Bu işi severek yaparsanız deneye yanıla sonuçta en başarılı projelere imza atabileceksiniz. İyi bir temel ile başlayacağınız bu yolda sürekli program yazmak isteyeceksiniz. Yazacağınız ger program, sizi daha da geliştirecek.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu