Moda

DAVETİYE NEDİR?

 

 

Sedef Davetiye 3692
DAVETİYE NEDİR?

Konferans, düğün, sünnet, gezi, nişan, açılış ve seminer tarzı etkinliklere katılmasını istediğiniz kişilere yapmış olduğunuz etkinliğe duyurma ve davet etmek amacıyla kısa yazılar ile yazılan ve kâğıttan yapılan bir araçtır. Ayriyeten davetiye özel günlerin anlamı eş, dost, akraba ve arkadaşlarımız paylaşmamızı sağlayan ve güzel bir anı olarak kalabilmektedir. Kişiye özel günler için hazırlanmış olan davetiyeler genelde uzun yıllar özen içinde saklanmaktadır. Yıllar sonra çocuklarınıza, dostlarınıza ve arkadaşlarınıza gösterebileceğiniz bir anı olma özelliği taşımaktadır. Bundan dolayı da özenle seçilmeli içine yazılacak olan yazınında anlam ifade etmesi gerekir.

DAVETİYE SEÇİMLERİNDE NELERE DİKKAT EDİLİR?

İnsanlar özellikle düğün davetiyesi konusunda zorlanır. Ama davetiye seçimi düşünüldüğü kadar zor değildir. Önemli olan her iki tarafından beğenebileceği, tamamen içe sinen ve baktıkça o günleri hatırlayabileceği bir davetiye olma özelliği taşımasıdır. Davetiye seçiminde önemli olan noktalardan bir tanesi Osmanlı geleneği ve kültürü konseptli bir düğün olacak ise Osmanlı desen ve motifli davetiyeler, kır düğünü yapılacak ise böcekli, çiçekli, pastel renkli, esprili, animasyonlu davetiyeler, kış ayında yapılacak olan bir düğün ise mevsimi yaşatacak detaylarla süslü koyu renkli davetiyeler, salonda yapılacak bir düğün ise gelinlik ve damatlıkla uygun, salonda yapılacak olan süsleme ile uygun, salonun konsept rengine uygun davetiyeler seçilebilir. Davetiyelerin önemli diğer bir ayrıntısı ise iç kısmına yazacağımız olan metindir. İçe yazılacak olan metin hadis veya ayetlerden, şiirlerden, belli başlı metinlerden, eşler için önemli olan sözlerden, şarkı sözlerinden veya bir klasik olan düğünümüzde sizleri aramızda görmekten sözünden oluşabilir. Davetiye seçimi yapıldıktan sonra koyulacak olan zarfın seçimi de önemlidir. Düz beyaz zarflar yerine günümüzde daha detaylı, süslü ve anlamlı zarflar bulunmaktadır. Bunlardan seçim yapılabilir. Davetiye ile alakalı olan kararlar verildikten ve davetiye basımı bittikten sonra düğün tarihine 2 ila 3 hafta varken dağıtım yapılması gereklidir. Dağıtım sırasında düğün davetiyelerin üzerine kişi özgü isim- soy ad yazılması gerekir. Bu davetiyelerin önceden dağıtılmasının sebebi ise hayatlarında olabilecek olan diğer organizasyonlara ve sizlerin düğününe göre kendileri ayarlamasıdır.

 

Sedef davetiyenin 2015 davetiye modelleri oldukça ilgi gördü. Sizde internet sitesindeki modellere göz atarak zevkinize ve bütçenize uygun davetiyeyi seçin ! www.sedefcards.com

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu