Moda

Çok Tercih Edilen En Tarz Erkek Saç Kesimi Modelleri

Çok Tercih Edilen En Tarz Erkek Saç Kesimi Modelleri! En az kadınlar kadar erkeklerin de saç modellerine ve şekillerine özen gösterdikleri malum. Peki erkeklerin çok tercih ettiği en tarz saç kesim modelleri nelerdir? İşte ayrıntılar!

Çok Tercih Edilen En Tarz Erkek Saç Kesimi Modelleri! Saç modelinden sıkılmış ya da değiştirmek isteyen erkekler için birbirinden farklı saç modellerini bu yazımızda ele aldık.

Düz/Kısa Saç Modeli

Bu modelde yanlar kısa kesilip üst kısımlar uzun bırakılmaktadır. Böylece saçların yanlardan kabarması engellenerek güzel bir görünüme sahip olunmaktadır. Yanların kısa üstlerin uzun bırakıldığı bu modelde, saçlar geriye doğru taranarak da şık bir duruş elde edilebilir.

Üç Numara Saç Modeli

Kafa yapısı ile orantılı olan bu model yuvarlak ve oval kafa şekline sahip olanlar için idealdir. Özellikle 3 numara kesilen saç modellerine şekiller ve çizikler atılarak dikkat çekici bir hava yakalanabilmektedir.

Topuz Saç Modeli

Saç yapısı uzun olan erkekler tarafından kullanılabilecek bu model, bayanların topuz saç modeline benzemektedir. Genelde yarım topuz şeklindeki kullanımlar daha yaygındır.

Asimetrik Saç Modeli

Dalgalı ve düz saç yapısına sahip olan erkekler için ideal bir alternatif olan asimetrik saç kesimi, fazla uğraş gerektirmemesi yönüyle sıklıkla tercih edilen modellerden bir tanesidir. Ayrıca köşeli yüz hatları bulunan erkekler için de önerilebilecek en güzel modellerdendir.

Orta Boy Saç Modeli

Bu saç kesimi modeli, orta ve gür uzunluktaki saç yapısına sahip olan erkeklerin kullanabileceği idealliktedir. Yanların kısa, ön ve orta kısımların biraz daha uzun bırakıldığı kesim, fazlasıyla tercih edilerek büyük beğeni toplamaktadır. Değişik bir stil katan orta boy saç modeli için en beğenilen tarzlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Keskin Çizgili Saç Modeli

Saç kesiminde keskin çizgi stilini uygulamak isteyen kişiler, ilk olarak saçlarını uzatmalıdır. Daha sonra kuaförlerinden tıraş olurken istedikleri yöne doğru bir keskin çizgi atmalarını rica etmelidirler. Bu model çarpıcı ve iddialı bir duruş sergilenmesi adına elit bir model olarak tercih edilebilir.

Dağınık Dalgalı Saç Modeli

Saçların hacimli ve dağınık bir şekilde durduğu bu model, havalı bir saç stili arayan erkeklerin mutlaka tercih etmeleri gereken modern bir tarz olarak karşımıza çıkmaktadır. Hafif jöleyle yerine sabitlenmiş dağınık saçlar ile farklı bir tarz yaratılabilir.

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu