Diyet

Büyük Göğüsleri Küçültme Egzersizleri

Büyük göğüsleri küçültme egzersizleri son zamanlarda en sık araştırılan konulardan biri haline geldi. Göğüslerinin büyük olduğunu düşünen ve bundan utanan kadınlar bu egzersizler sayesinde istedikleri göğüs ölçülerine sahip olmayı bekliyorlar. Özellikle çocuk sahibi olmuş ya da ergenlik çağına erişmiş kadınlar bu konuda oldukça hassas davranışlar içine girebiliyor. Estetik ameliyatlar cazip gibi görünse de pek çok insanın olmaktan korktuğu operasyonlardır. Artık daha küçük göğüslere sahip olmak için bıçak altına yatmaya da gerek bulunmuyor.

Bilindik ve Kolay Egzersizler

Aslında küçük göğüslere sahip olmanın yolu sıkı bir vücuda ve göğüs bölgesine sahip olmaktan geçiyor. Bunun içinde vücut sıkılaştırmada kullanılan metotlar göğüs bölgesinde yapılıyor. İşte bunlardan bazılar,

  • 5’er kiloluk ağırlıklar ele alınır ve avuç içi göğüslere gelecek şekilde ağırlıklar indirilip, kaldırılır. Günde 15’er kez olmak koşulu ile 4 kez bu işlem tekrarlanır,
  • Düz bir zemine uzanılır ve aynı ağırlıklar ele alınır. Kollar iki yana açılıp kapatılır. Kollar vücuda değdiğinde 2 saniye kadar beklenir. Bu da ilk egzersiz gibi 15’er defa günde 4 kez yapılmalıdır.

Bu egzersizler devam ettiğinde göğüs bölgesinde gözle görülür bir küçültme ve sıkılaşma olduğunu göreceksiniz. İlk etapta canınız yanabilir ancak bu vücudun yağ yakması aşamasında yaşadığı bir rahatsızlıktan öte bir şey değildir.

Büyük Göğüslerin Neden Olduğu Rahatsızlıklar

Büyük göğüsler başta psikolojik olmak üzere bazı rahatsızlıkları da beraberinde getirir. Örneğin boyun ve sırt ağrısına sebep olur. Terleme ve buna bağlı mantar oluşumu da büyük göğüslü insanlarda çok daha sık rastlanan bir durumdur. Bu göğüs küçültme egzersizi sayesinde birkaç hafta içinde daha sıkı bir görüntüye kavuşmanız basittir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu