Diyet

1 Haftada Göbek Yağı Eritme Egzersizleri

Günümüzde 1 haftada göbek eritme egzersizleri, aslında kilo problemi yaşayan her insanın ihtiyaç duyduğu egzersizlerden bir tanesidir. Son derece gerekli olan bu egzersiz uygulaması göbek eritme işlemi rahat bir şekilde yapılabilmektedir.

Vücut sağlığınız konusunda özellikle de göbek problemlerinizde bu egzersizler sizlere büyük faydalar sunmaktadır. Bir hafta içerisinde göbek erime egzersizlerini hemen hemen her yaşta yapmanız mümkündür. Şimdi hep beraber 1 haftada göbek eritme egzersizlerine bu yazımızda göz atıyoruz.

İlk Hareket

Hareketin doğru bir şekilde yapılması için bir zemine uzanmanız gerekmektedir. İlk olarak zemine hafif yumuşak bir malzeme sererek sırt üstü uzanmalısınız. Yere uzandıktan sonra bacaklarınızı hiç kırmadan üst tarafa doğru kaldırmaya başlayın ve bu şekilde bekleyin. Daha sonra ise ise kalçanızı yukarı kaldırarak yavaşça indirin.

İkinci Hareket

Göbek eritme konusunda en çok yapılan hareketlerden bir tanesi Ters Crunch adı verilen egzersiz hareketidir. Bu hareket için yere sırt üstü uzanmanız gerekir. Uzandığınız yerin ne çok yumuşak ne de çok sert olmasına dikkat etmeliyiz. Bu yüzde sizde kendinize uygun bir zemin hazırlayabilirsiniz. Hareket için ise ilk olarak bacaklarınızı havaya doğru kaldırdıktan hemen sonra diz bölgelerinizden biraz bükerek Z şeklini almanız gerekir. Daha sonrasında ise kalçanızı yerden kalkana kadar kendinize doğru çekmelisiniz.

Üçüncü Hareket

Bu hareketi yaparken yine düz bir zemine sırt üstü uzanmanız önemlidir. Bununla beraber hareket için bir sandalyeye de ihtiyacınız bulunmaktadır. Bunun için koltuk ve benzeri bir cisim kullanmanız gerekir. İlk olarak ellerinizi başınızın arka kısmına aldıktan sonra ve omuzlarınızı yerden 10–15 cm kadar yükselterek mide kaslarınızı sıkıştırıp bırakarak bu hareketi yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere göbek eritme egzersizlerinden bahsettik.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu