Moda

Bu Yaza Retro Gözlükler İle Girin

 

Retro Gözlükler

2015 yaz modasına damgasını vuran akımlardan bir tanesi de retro tarzında bulunan gözlükler oldu. Şimdi anne ya da büyük annenizin dolabını karıştırma zamanı geldi. 2015 yaz modasında dantellerin, çiçek desenlerinin, şal ve twitlerin retro akımından direk olarak nasibini alarak yükselen trendine tanık olabilirsiniz. Retro akımı sadece kıyafetler üzerinde değil daha çok gözlük modelleri içerisinde de kendine yer edinecek.

Her Retro Gözlük Büyük Boyutlarda Değildir

Öncelikle en iyi retro gözlük seçiminin doğru şekilde yer alan ebatlarla alakalı olmadığını hatırlatmak istiyoruz. Pek çok kadın, retro denildiğinde boyut konusunda  en büyük olanı düşünmektedir. Oysaki bu algı yanlış bir algıdır. Retro akımı ile şekillenen gözlüklerden bulabildiğiniz en büyük beden olanı değil daha çok yüzünüze en doğru oturanı seçmeniz gerekmektedir. Eğer yüzünüzü kaplayan büyük gözlüklerle kendinizi rahat hissetmezseniz veya yüzünüze uygun bir retro model bulamazsanız klasik modelleri de düşünebilirsiniz. Böylece hem trendy görünümünüzü sağlar hem de tarzınızdan ödün vermezsiniz. Yaz mevsiminin en güzel yanı güneşin etkisinin çok daha güçlü olmasıdır. Bu avantaj size gözlük seçiminde daha özgür ve maceraya açık seçimler yapabilmenizi sağlamaktadır.

Yazın Daha Açık Renk Camlar Düşünebilirsiniz

Yazın güneş gözlüğü seçerken daha açık renk camlar düşünebilirsiniz. Bu sezon modasında pek çok marka tıpkı Ray-Ban (RB3476 – 004/8G) modelinde olduğu gibi daha çok degrade camlı gözlük tasarımları ile ön planda yer alıyor. Modellerdeki bir diğer dikkat çeken ayrıntı da gözlük camlarının renkleridir. Bu sezon yeşil, gri ya da siyah renkli camların hakimiyetinden kurtulmuş gözlükleri tercih edebilirsiniz.

Yaza Rengarenk Girin

Güneş gözlüklerinin renkli cam seçenekleri kadar rengarenk gözlük çerçeveleri de 2015 yaz gözlük trendlerinde de yer almaktadır. Rengarenk baskılı çerçeveler, farklı desenli çerçeveler içerisinde yaz gözlük modasının dikkat çeken parçaları arasında yer almaktadır. Elbette retro güneş gözlükleri de çok moda olacaktır. Her ne kadar yaza uygun güneş gözlüğü seçerken, gözlük camlarının daha şeffaf olması ve gözlerinizin yüzünüzde görünüyor olması önemli bir konu olsa da eğer ilkbahar aylarında büyük ebatlı retro güneş gözlükleri kullanımından olumlu bir şekilde mutluluk duyduysanız bunu yaza da ulaştırabilirsiniz.

Yaz modellerinde İki Özellik Dikkati Çekiyor

Yaz modellerinde öne çıkan iki çerçeveden bahsedeceğiz. Bunlardan ilki “kedi gözü” formlu çerçeve gözlüklerdir. Marc Jacobs imzasını taşıyan bu yeni model siyah renkli ve büyük boyutlarda oluşu ile göz kamaştırmaktadır.  Bu model hemen her tarzda giyim ile birlikte kullanılabilen son derece esnek bir model olarak yer alıyor. Klasikle de modern tarzda giyimle de rahatlıkla kullanılabilmektedir. İkinci trendi gözlük çerçevesi ise yuvarlak formda olan gözlük modelleridir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu