Sağlık

Beyninizi Güçlendirmeniz ve Formuna Sokmanız Oldukça Kolay! 

 

Beynimizi Yeterince Besliyor muyuz?

Günümüz de beynimizin performansını olumsuz olarak etkileyen birçok faktör vardır.  Beynimizi olumsuz etkileyen faktörler nelerdir? Derseniz bu faktörlerden çoğunu biz insanlar kendimiz oluştururuz. Örneğin aşırı gürültü, gerektiğinden fazla düşünmek, sigara kullanmak, yeterince uyumamak ve zaten havada bulunan zararlı gazlar beyin sağlığımızı oldukça kötü etkilemektedir. Beyin sağlığının iyi olmadığını nasıl anlarız? Beyin sağlığınızın iyi olup olmadığını anlamak için doktorlara gitmenize çeşitli testlerden geçmenize gerek yok. Eğer tümör ve kanser gibi çeşitli ağır hastalıklardan şüphelenmiyorsanız tabi ki.

Beyninizi Güçlendirmeniz ve Formuna Sokmanız Oldukça Kolay!

Eğer dikkat eksikliği var, uyku bozukluğu, söylenilenleri anlamakta zorluk çekme ve konsantrasyon problemi gibi çeşitli sorunlar yaşıyorsanız beyin sağlığınız yerinde değildir. Beyninizi güçlendirmeniz ve formuna sokmanız oldukça önem teşkil etmektedir. Peki Beynimizi formuna nasıl sokarız? Bunun iki yolu vardır. Birinci yolu beyninizi güçlendirecek olan yiyeceklerden bolca yemek ve beynin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri almaktır. İkinci yolu ise beyninizi zayıflatan faktörlerden uzak durmanızdır. Örneğin uykunuzu düzene sokmalı, sigara kullanmamalı ve aşırı gürültülü ortamlarda bulunmamalısınız. Bu iki yolun kesinlikle uygulanması gerekmektedir.

Beyniniz Sağlıksız Olduğu Takdirde Derslerinizde Başarılı Olur ve Depresyon Yaşayabilirsiniz!

Beyni hangi besinler güçlendirir? Özellikle algılama ve odaklanma bozukluğu yaşayan dikkat eksikliği yaşayan bireylerin Ceviz, fındık, badem gibi kuruyemişlerden faydalanmaları gerekmektedir. Ayrıca A vitamini de beynimizi güçlendiren vitaminlerden birisidir. A vitamini için de günde bir bardak havuç suyu içmeniz hem beyninizi güçlendirecek hem de görme bozukluğu yaşıyorum diyorsanız gözlerinizi güçlendirecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu