Sağlık

Sivilce Yapan Besinler

 

Sivilce Yapan Besinler

Sivilce olmayan bir cilde sahip olmak, ne kadar güzel bir cümle değilmi. Eğer bu cümleyi sizde kullanmak istiyorsanız aşağıda bulunan listedeki besinlerden uzak durun.

İşte sivilce yapan besinlerin listesi

•Süt Ürünleri
Süt ve süt ürünleri herkeste sivilce çıkartabilir ve var olan sivilceleri kötüleştirebilir. Fakat mecbur süt ürünleri tüketmeniz  veya süt içmeniz gerekiyorsa, gıda ve tarım bakanlığı tarafından sertifikalı ve organik ürünleri satın alarak tüketmeniz gerekir. Sütün ve süt ürünlerinin doğal hormonları kayıp yaşamadan içermesi önemlidir. Süt, sağılan hayvanlara verilen çeşitli hormonlardan, sağılan sütlerin de bu hormonlardan aşırı derecede etkilenmesini sağlamaktadır.
Süt ve süt ürünleri içerdiği hormonlar dolayısıyla sivilce oluşmasına etki ettiği aşikardır. Fakat bunun temel nedeni hala bilinmemektedir.

Şeker
Abur cubur yiyecekler olarak bilinen hazır tüketim gıdaları ve diğer tatlı yiyeceklerden uzak durulması gerekir. Şeker direkt olarak sivilce sebebi değildir, fakat şeker bağışıklık sistemini olumsuz yönde etkiler. Bu etkide bağışıklık sisteminin güçsüzleşmesine ve sivilce oluşumunda da artış gösterecektir.

Bir diğer noktada işlenmiş şekerlerdir. Bu şekerler vücudun kan şekeri seviyesini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu etki sonucunda gözeneklerde tıkanıklık ve sivilce oluşumunu görülür.

Şekerli içecekler

Şekerli içeceklerden kesinlikle kaçınılması gerekir. Şekerin bağışıklık sistemine olan  güçsüzleştirici etkisini söylemiştik. Ek olarak ise şekeri sıvı olarak içeceklerden aldığımız durumlarda, su içme arzusu çok aşırı derecede azalacaktır. Hatta bu çok tehlikeli bir noktaya geldi; çevremizde görmüşüzdür, susayınca markete girip kola veya meyve suyu alan kişileri işte bu durum çok büyük sorunlar çıkarabilecek bir durumdur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu