Dekorasyon

Bitkiler ile Ev Dekorasyonunuza Doğallık Katın!

Bitkiler ile Ev Dekorasyonunuza Doğallık Katın! Ev dekorasyonunuzda yeşil tonları ve çeşitli bitkileri kullanarak doğal bir ortam yaratabilirsiniz. Yeşil rengi ve bitkileri bulunduğu her alanın havasını değiştirme gücüne sahiptir.

Bitkiler ile Ev Dekorasyonunuza Doğallık Katın! Özellikle oturma odanız sade bir dekorasyona sahip ise bu dekorasyona bitkileri dahil ederek, daha canlı bir ortam elde edebilirsiniz. Bitkiler bulundukları ortama rengi ve dokuları sebebi ile canlılık katar. Ev dekorasyonsuzunda yeşil renk ve yeşil bitkiler kullanmak bulunduğu ortama enerji yayar.

Sizlerde ev dekorasyonunuzda bitkileri kullanarak daha canlı daha dinamik bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Bu bitkileri nerede ve nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız işte sizler için ufak birkaç fikir…

Ev Dekorasyonunda Bitkilerin Önemi

Öncelikle evinizin neresinde bu bitkileri kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Hangi alanın dikkat çekmesini istiyorsanız bu bitkileri orada kullanabilirsiniz. Özellikle tercih edeceğiniz alanın genişliği ve darlığı bitki tercihinizi etkileyecektir. Bu sebeple konseptinize uygun bitkiler seçmeniz gerekir. Genel olarak evlerde salon palmiyeleri, paşa kılıcı, deve tabanı ve yuka kullanılmaktadır. Bu bitkiler evlerde kullanım için daha uygundur. Bakımları daha kolay olmakla birlikte uzun süre de yaşayabilmektedirler. Genel olarak ev dekorasyonunda bitki kullanmak isteyenlerin ilk tercihleri bu bitkiler oluyor. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kokulu bitkilerin çok fazla bir arada kullanılmaması gerektiğidir. Bu ortamda koku karmaşası yaratabilir.

Bu tarz bitkileri salonunuzun bir köşesinde kullanabilirsiniz. Örneğin salonunuzun bir köşesini salon palmiyeleri ile süsleyebilirsiniz. Veya küçük raflı sehpalar sayesinde bitkilerinizi bu raflara dizebilirsiniz. Yatak odanızda başucunuzda yeşil tonları sabahları sizin daha enerjik uyanmanızı sağlayacaktır. Örneğin mutfak masanızın üzerine koyacağınız yeşil bir bitki ortama enerji ve canlılık katacaktır. Balkonunuzda duvar saksıları kullanarak balkonunuzu daha canlı daha kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Dilerseniz büyük bir odayı bölmelere ayırmak için raflı sistemler sayesinde bitkilerinizi burada konumlandırabilirsiniz. Merdiven boşluklarınızı bitkileriniz ile süsleyip bu alanları değerlendirebilirsiniz. Veya bitkilerinizi yukarıdan saksılar yardımı ile sarkıtarak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gördüğünüz üzere bitkilerin kullanım alanı oldukça yaygındır. Bitkiler bulundukları ortama canlılık ve enerji yayar. Sizlerde ölü alanlarda çeşitli bitki tercihleri yaparak ölü alanları canlandırabilirsiniz.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu