Moda

2015 BANDANA MODASI

2015 BANDANA MODASI

2015’in en trend ürünlerinden biri ise bandanalar. Bandanalar hem günlük hem de abiye üzerinde kullanılmakta. En trend ürünlerden olan bandana; birçok bayanın saçlarını süslemekte. Ayrıca; çok çeşitli şekilde de bağlanmakta.

Bandana ile spor bir kombin yapmak mümkün. Misal; mini kot bir ceketin altına genel olarak bayanlar dar bluzler tercih eder. Oysa, salaş bluzler daha hoş durmakta.  Salaş bir bluzün üzerine kot ceket giyerek kot pantolon ile kombinleyebilirsiniz. Başınıza bağlayacağınız bluzünüzün renginde oyalı ya da etnik desenli bir bandana ile çok hoş görüneceksiniz.

Başka bir bandana kombini ise yazlık, uzun, uçuş elbiseler ile yapabilirsiniz. Misal; uzun uçuş bir elbiseyi dolgu topuklar ile kombinleyebilir ve takılar ile elbisenizi meç edebilirsiniz. Elbisenizi dolgu topuklar ile kombinledikten ve kalın bileklikler ile meç edildikten sonra sıra geldi bandananıza. Bandananızı doğru seçmeniz kesinlikle çok önemli. Dolgu topuklarınız ve elbisenizin aynı renkte olması önemlidir. Bandananızı ise daha açık tonlarda tercih etmelisiniz. Ve de; kullanacağınız küpelerde çok önemlidir. En güzeli; bandananız ile aynı renkte küpeler tercih etmelisiniz.

Bandananızı abiyeler ile de kullanabilirsiniz. Ancak; farklı kumaşlarda olmasıdır önemli olan. Yani; günlük kullandığınız bandana ile abiye üstüne kullanacağınız bandana bir olamaz. Günlük kullanılan bandanalar daha çok tül tül olurken, abiye üstüne kullanacağınız bandaları ya saten ya da daha sert kumaşlardan tercih etmelisiniz. Misal; saten bir bandananızı kalem bir elbise ile meç ederek alışılmışın da dışına çıkmayı başarırsınız. Genel olarak kalem elbiseler klasik kullanılmakta. Kalem bir elbise ve bir stiletto ile işin bittiği sanılmakta. Oysa bitmez. Mesela tepeden tırnağa kırmıızı olmanız için bandana ve kalem elbise iyi bir tercih olacaktır. Kırmızı abartısız bağlanmış bir bandana yine süet kırmızı bir stiletto ve kırmızı desensiz kalem elbiseniz ile gözleri üzerinizde toplayacaksınız.

Şık olmak zordur ama şıklığınızın daim olmasını dilerim. Esen kalın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu