Güzellik

Saç Yağlanmasına Çözüm! Bu Önerilere Kulak Verin!

Saç yağlanmasına çözüm arayanlara yardımcı olacak tüm bilgileri sizler için araştırdık.  Kadınlarda ve erkeklerde saç yağlanması zamanla meydana gelmektedir. Bazı insanların saçları duş sonrası daha hızlı yağlanmaktadır. Bunun için bazı öneriler bulunuyor.

Saç yağlanmasına çözüm arıyorsanız makalemizde ki önerilere kulak verin! Çoğu kadın ya da erkeğin başına gelebilecek bir durumdur. Bu durum bazı zamanlarda can sıkıcı olabiliyor. Özellikle her gün dışarı çıkan kişiler için büyük bir problem haline dönüşüyor. Bunun yanı sıra kişi kendisini kötü de hissedebilir. Eğer saçınız yağlandığında duş alacak gibi bir durumunuz yok ise şapka takabilirsiniz. Fakat tüm gün şapka ile dolaşmak da imkansızdır.

Eğer saçınızın yağlı olduğunu düşünüyorsanız saçınızın yağ oranını kontrol altında tutabilirsiniz. Bu etkili yöntemler sayesinde uzun ya da kısa vadeli bir sürede saçlarınız daha az yağlanır. Bu yöntemler sayesinde yağlı saçlardan kurtulabilirsiniz. Saçlarınızın yağlanmaması için sizlere sunacağımız 8 öneri var. Bunlar;

1-Saç Kremlerini Doğru Bir Şekilde Kullanmak

Duş esnasında saçların rahat taranması için kullanılan saç kreminin doğru kullanılması gerekiyor. Saçınızın yağ dengesi için saç kremini doğru kullanmalısınız. Dolayısı ile saç kremini saç ucuna ve saçın orta kısmına uygulamalısınız.

2-Kuru Şampuan Kullanımı

Saç yağlanmasını önlemek için kuru şampuan kullanılmalıdır. Bu sayede uzun süreli duşlardan kurtulabilirsiniz.

3-Bebek Pudrası Kullanabilirsiniz!

Sabah kalktığınızda saçlarınızın yağlı olduğunu düşünüyorsanız ve duş almaya vaktiniz yok ise saçlarınıza bebek pudrası dökerek tarayabilirsiniz.

4-Saçlarınızı Sık Sık Yıkamayın!

Kafa derisi sürekli yıkanarak yağdan arınır ise yağlanma hızlı olacaktır. Bu yüzden saçı sık sık yıkamaktan kaçınmalısınız.

5-Saçlarınızı Düzenli Tarayın!

Saçların taranması yağlanmayı da dağıtır. Bu sayede saç yağlanması en aza indirgenmiş olur. Fakat saçların sık sık taranması saçta yağ üretimini arttırmaktadır.

6-Saçlarınıza Dokunmayın!

Saç ile sık sık oynamak ve yüz ile temas edecek şekilde saçınıza şekil vermek saç yağlanmasına neden olur. Bu yüzden saçlarınıza dokunmamanız en doğrusu olacaktır.

7-Doğru Saç Bakım Ürünü Seçin!

Saç derisinde yağ oluşumunu tetikleyici bazı bakım ürünleri var. Bu yüzden doğru ürünler seçmek saçın yağlanmaması için oldukça önemlidir. Özellikle saç şekillendirici ürünlerden uzak durun.

8-Saçlarınızı Düzleştirmeyin!

Saçlarınızı düzleştirici ile düzlerken saç deriniz ile temas edebilir. Bu durumda saç kökleri hızla yağlanır. Saç köklerini düzleştirmezseniz eğer yağlanma gibi bir durum olmaz. Dolayısı ile saçlarınızı düzleştirirken saç kökü ile temas etmeyin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu