Teknoloji

Netflix Nedir? Nasıl Kullanılır?

 

Televizyon izleme alışkanlığını tamamen değiştirmeye hazırlanan Netflix insanların dikkatini de çekmeyi başarır.

Netflix Nedir?

Türkiye’de de gösterime girdiği andan itibaren insanlar tarafından Netflix nedir sorusu merakla sorulur. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanların eğlenceye ve zaman geçirme araçlarına bakışı değişir. Bu nedenle de internet başlı başına bir eğlence aracı haline gelmiştir. Önceden sadece televizyon karşısında vakit geçiren kişiler artık bunu da internet ortamına taşır.

Eskiden sevilen bir dizi saatler boyunca beklenir. Üstelik sürekli olarak araya giren reklamlar nedeni ile de kişiler eğlencelerini yarıda bırakmak zorunda kalır. Ancak Netflix bu sorunu ortadan kaldırır. Netflix herhangi bir indirme işlemine gerek kalmadan çevrimiçi servisler sayesinde istenilen dizi ya da filmlerin izlenmesidir. Artık saatlerce televizyon karşısında dizi bekleme dönemi de Netflix sayesinde ortadan kalkar. Netflix ile artık dilediğiniz dizi ya da filmleri izleyebilirsiniz. Üstelik bunun için sadece internetiniz olması yeterlidir.

Netflix Nasıl Kullanılır?

Reklamsız ve hızlı bir şekilde istediği dizi ya da filmi izlemek isteyenler Netflix nasıl kullanılır sorusunu yöneltir. Netflix üyeliğin ilk ayı tamamen ücretsizdir. Daha sonra size sunulan paketler arasından tercih ederek Netflix kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.

Netflix paketleri aynı anda kaç cihazı aktif olarak kullanacağınıza göre değişir. Kaç cihazdan aynı anda Netflix bağlantısı kurmak istiyorsanız; ona uygun paketleri tercih edersiniz. Eğer aynı anda tek bir cihaz üzerinden Netflix yayını takip etmeyi düşünüyorsanız; Netflix Basic Paket beklentinize cevap verir. Ancak aynı anda iki cihaz ile yayınları takip etmek isterseniz de bu sefer tercihiniz Netflix Standart Paket olmalıdır. Netflix kullanımı sırasında 4 cihaz ile yayınları izlemek için de Netflix Premium Paket tercih edersiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu