Güzellik

Cildi Kışa Hazırlamanın Püf Noktaları!

 

Kış yaklaşırken özellikle cildinizi kışa hazırlamak için dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır.

Kış aylarında özellikle cildin kuruması ve hassaslaşması nedeniyle dikkatli olunması gerekir. Cilt bakımını etkili şekilde yapmak isteyenler cildi kışa hazırlamanın püf noktaları ile sizlerde daha bakımlı ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt tipine uygun nemlendirici seçilmesi gerekir. Cildinizin her bölgesi farklı tiplerde olabileceği için farklı nemlendiricilere ihtiyaç duyabilirsiniz. Çene, alın, burun kenarları özellikle yağlı olmaya meyilli bölgelerdir. Eller ve yanaklar daha fazla neme ihtiyaç duymaktadır. Farklı içeriklerle hazırlanmış olan nemlendiriciler özellikle yapılacak olan cilt bakımı konusunda en etkili seçeneklere ulaşmanızı sağlayabilir.

Ölü derilerden kurtulmak özellikle beraberinde etkileyici bakımını da getirmektedir. Vücudunuz da oluşan ölü derilerin giderilebilmesi için banyoda kese yapılması en etkili yöntemlerden biridir. Bu sayede vücudunuzu arındırarak daha canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Kese yaparken özellikle vücudunuzun hassasiyetine göre uygun Cassie tercih etmeniz gerekir. Bu sayede cilt bakımı konusunda öncelikle cildinizin ölü derilerden arındırılmasını sağlayabilir ve daha sonrasında daha etkili şekilde bakım yapabilirsiniz.

Kış İçin Dudak Bakımı

Dudaklarda özel bakım uygulanması gerekir. Kış aylarına giriş yaparken özellikle cildin kuruması konusunda en önemli bölgelerden biri de dudaklardır. Dudakların çatlaması bu dönemde kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle daha hoş bir görünüme sahip olmak isteyenlerin dudak bakımı konusunda özellikle dikkatli olması gerekir. Yoğun nemlendirici özelliğe sahip olan kremlerin kullanılması özellikle dudaklarda oluşacak çatlama riskinin en aza indirilmesini sağlayabilir. Dudaklarda kuruluk probleminin yoğun olması durumunda nemlendiriciler etkili olmuyorsa bu durumda nem aşısı yaptırılabilir. Bu sayede yeteri kadar nemlendirme sağlanarak kışa daha hazır bir cilde sahip olunabilir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu