Yaşam

Kadınlar Neden Olgun Erkeklerden Hoşlanır?

Kadınların serseri ruhlu erkeklere aşık olup olgun erkekleri tercih etmelerinin nedeni birçok kişinin tartışma konusu olmuştur.

Aklı beş karış havada, sorumluluk duygusundan uzak ve güvenilmez erkek imajı her kadına itici gelir. Bu erkeklerin dış görünüş açısından çekici olmaları dışında başka bir özlelikleri yoktur. Bu yüzden kadınlar olgun erkeklerden hoşlanır mottosunu doğru kabul edebiliriz.

Güvenilir olmayan ve kadınların en çok önem verdiği sorumluluk duygusundan uzak olan bu erkekler nedeniyle kadınların daha güvenilir imajı olan olgun erkekleri tercih ettiği bilinmektedir. Olgunluk yaşla kazanılsa da her insan genç yaşta ya da ileri yaşta olgunlaşır diye bir kural yoktur. Çünkü olgun olmak kişilikle ilgilidir.

İnsanın yaşantıları nasıl olursa olgun olup olmaması da buna göre değişmektedir. Bu yüzden olgunluğun yaşla kazanıldığı konusu oldukça yanlış bir felsefedir.

Olgun Erkek Nasıldır?

Olgun erkek nasıldır sorusuna cevap olarak sorumluluk duygusuna sahip olmak denilebilir. Çünkü olgun erkekler her zaman düşünerek hareket eder ve maceralara atılmazlar. Olgun erkeklerin tercih edeceği yaşam şekli de oldukça normaldir.

İş hayatında belirli bir yer edinmiş, kendine ait bir evi ya da arabası olan (sorumluluk duygusu yatırım yapmaya yöneltir) ve karşısındaki kadına saygılı davranan erkektir. Kadınlarla olan ilişkilerinde kibarlığı ve mesafeyi elden bırakmayan olgun erkekler, “güvenilir” kelimesin karşılığıdır.

Olgun Olmak Ya Da Olmamak

Olgun olmak kişinin kendine olan saygısını arttırır ve farkındalık geliştirmesini sağlar. Ayrıca eğitim konusunda da başarılı performans sergileyen birçok erkek, bunu kültürel anlamda gelişmesine ve güvenilir bir yaşam sürdürmek için kendi ayakları üzerinde durabilmesine bağlıdır. Olgun erkeklerin tercih edilmesinin nedeni de kadının güven ihtiyacının karşılığını bu erkeklerde bulabilecek olmasıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu