Dekorasyon

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu

Bu stil, klasik soğuk İskandinav ülkelerini temsil etmektedir. En belirgin özelliği ise sadeliği ve soft bir havayı temsil etmesidir.

Soğuk ve kasvetli havayı aydınlatmak ve yumuşatmak için, beyazın hakim olduğu bir kullanım oluşturulmuş ve bunun sonucunda harika bir tarz yaratılmıştır. İskandinav tarzı ev dekorasyonu örneklerinde, beyazın yanında kullanılan ahşap ürünlerle sıcak ve şık bir ortam oluşturulur. Bu tarz dekorasyonlarda, beyaz ve ahşap en önemli detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Siyah, gri ve krem renkleri, ara renkler olarak detaylarda kullanılmaktadır.

İskandinav tarzı ev nasıl döşenir?

Duvar renklerinde kesinlikle beyaz renk kullanılmalıdır. Bunu, ahşap mobilyalar takip etmelidir. Siyah, gri ve krem renkleri, aksesuarlarda ve detaylarda kullanılmalıdır. Örneğin, beyaz minderli ahşap bir koltuk takımının üzerine, siyah yastıklar konularak kontrast yaratılabilir. Ya da, siyah ve gri renklerde sehpalar, çerçeveler, biblolar kullanılarak, beyazın hakimiyeti yumuşatılabilir.

İskandinav dekorasyon stillerinde, tüylü halılar, post şeklinde paspaslar kullanılmaktadır. Aydınlatma için ise, endüstriyel tasarımlara yer verilmesi doğru olacaktır.

Evin aksesuarlarla süslenmede, fazla aşırıya kaçılmamalı, şık ama sade ve az ve öz objelere yer verilmelidir.

Mekana hareket ve doğallık katmak için, cam kapaklı beyaz dolaplar kullanılmaktadır. Tavanı yüksek göstermek için, alçağa asılan çerçevelerden yararlanılmaktadır. Alçak tavanlı evlerde, ferahlık ve genişlik sağlanmış olunur. Ev dekorasyon önerileri arasında, bu tarz bir dekorasyonu tercih eden birçok insan vardır.

Mutfaklar, İskandinav tarzı ile daha aydınlık ve ferah

Mutfak dekorasyonu yaparken, ışığı çok güzel kullanmak gerekir. Bu sitille dizayn edilen bir mutfak, hem çok aydınlık olacak hem de kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Beyaz ve açık kahve mutfak dolapları ile aydınlık bir ortam yaratılmaktadır. Mutfakta, gereksiz eşyadan kaçınılır, ihtiyaç olan eşyalar son derece kaliteli ve tarzdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu